Ruszył kolejny etap budowy WTR

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Ruszył kolejny etap budowy WTR

Mimo mało sprzyjającej pogody, nie zwalniamy tempa! Raptem trzy tygodnie temu informowaliśmy o otwarciu I etapu Wadowickiej Trasy Rowerowej (WTR) wzdłuż obwodnicy, pomiędzy rondami gen. Czumy i gen. Andersa, a budowa kolejnego odcinka już staje się faktem.

Do końca tego roku do użytku oddane zostanie kolejny blisko 400-metrowy fragment, tym razem prowadzący wzdłuż ulicy Legionów, od przejazdu kolejowego do drogi za Maspexem.

Wadowicka Trasa Rowerowa to kosztująca prawie 9 milionów złotych inwestycja, na którą wadowiccy cykliści czekają od lat. Cała ścieżka o długości blisko 7 kilometrów prowadzić będzie wzdłuż obwodnicy, od granicy z Chocznią do ulicy Legionów, następnie drogą za Maspexem, ulicami Lwowską, Putka i Zegadłowicza, do zjazdu w ulicę Bałysa, prowadzącą na Krytą Pływalnię Delfin.

Trasa prowadzi zarówno przez tereny należące do GDDKiA, Wód Polskich, a skończywszy na PKP. A to niestety znacznie wydłuża proces uzyskiwania pozwoleń budowlanych. Dlatego, aby przyspieszyć realizację inwestycji, podzieliliśmy ją na kilkanaście etapów, budując najpierw te odcinki, na które mamy już gotowy projekt i pozwolenie. – wyjaśnia Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Planowo w kolejce na realizację czekają już odcinki na ulicy Putka i wzdłuż obwodnicy od strony Choczni.

 

Wprowadzono: 14 października 2020