Ruszyła rozbudowa cmentarza komunalnego w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Ruszyła rozbudowa cmentarza komunalnego w Wadowicach

To był ostatni dzwonek, aby rozpocząć tę inwestycję. Z początkiem lipca ruszyła rozbudowa cmentarza komunalnego w Wadowicach. Do końca sierpnia br. powstanie ponad pół tysiąca nowych miejsc na pochówki, a docelowo ponad 2200.

Kończą się miejsca na pochówki dla zmarłych na cmentarzach parafialnym i komunalnym w Wadowicach. Dlatego Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński postanowił rozwiązać ten problem i na początku roku zlecił rozbudowę cmentarza na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach. W maju br. ogłoszono przetarg, a z początkiem lipca rozpoczęły się roboty budowlane.

Wykonawcą inwestycji jest firma MARBUD ze Świnnej Poręby. Do końca sierpnia ma rozbudować cmentarz o trzy sektory na ponad 500 nowych miejsc na pochówki, wokół których powstanie infrastruktura towarzysząca m.in. kanalizacja deszczowa, drenaż, alejki i chodniki oraz tymczasowe ogrodzenie. Całkowity koszt ww. prac budowlanych wyniesie ok. 1,42 mln zł.

To pierwszy etap inwestycji, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Docelowo, powierzchnia cmentarza komunalnego ma zostać powiększona o 1,2 hektara. Na tym obszarze zmieści się ponad 2200 miejsc na pochówki, w tym ok. 250 w kolumbariach na urny.

POGLĄDOWY PLAN ROZBUDOWY CMENTARZA:

Wprowadzono: 9 lipca 2019