Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Od 9 do 30 września trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

BO glosowanie - Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Mieszkańcy gminy Wadowice mogą wybrać jeden z 31 projektów z subregionu Małopolska Zachodnia. Najszybciej i najprościej można zagłosować przez Internet – wystarczy wejść na stronę www.bo.malopolska.pl, gdzie znajduje się interaktywny formularz. Głos można również oddać w Urzędzie Miejskim w Wadowicach – wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do przygotowanej urny. Możliwe jest również głosowanie korespondencyjne.

Należy pamiętać o tym, że:

  • Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec województwa małopolskiego, który ukończył 16 lat.
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz, na jeden z trzech sposobów: elektronicznie, poprzez złożenie wypełnionej papierowej karty do głosowania w wyznaczonych punktach lub korespondencyjnie, poprzez przesłanie karty do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma tylko 1 głos, co oznacza, że może zagłosować tylko na jedno zadanie z subregionu, w którym mieszka:

– Subregion Tarnowski – m. Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski;

– Subregion Sądecki – m. Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki;

– Subregionu Podhalański – powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański;

Subregion Małopolska Zachodnia – powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki;

– Subregion Krakowski Obszar Metropolitalny – powiaty: krakowski [bez m. Kraków], miechowski, proszowicki, wielicki;

– Subregion miasto Kraków.

  • Aby prawidłowo oddać głos, należy podać numer PESEL oraz wybrać swój (jeden) powiat zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.

Wprowadzono: 9 września 2019