Ruszyły zapisy do Pucharu Burmistrza w Halówkę. Gramy dla Marysi i Olka!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Ruszyły zapisy do Pucharu Burmistrza w Halówkę. Gramy dla Marysi i Olka!

Po dwuletniej przerwie powraca Mikołajkowy Turniej w Halówkę! Trzydniowe Święto Futbolu odbędzie się w pierwszy weekend grudnia (3-5.12) i ponownie będzie miało charakter charytatywny. Tym razem gramy dla 4-letnich bliźniaków – Marysi i Olka. Zapisy na turniej… czas start!

79890211 2587459811343730 3848314521399590912 n 1024x683 - Ruszyły zapisy do Pucharu Burmistrza w Halówkę. Gramy dla Marysi i Olka!

Marysia i Olek Szostak z Podolan (powiat wadowicki) są wcześniakami z 27 tygodnia ciąży. Olek ważył 1095 gram, a Marysia zaledwie 595 gram. Tak wczesne przyjście na świat spowodowało wiele powikłań, szczególnie u Marysi. Dziewczynka cierpi także z powodu zaburzeń genetycznych i wad wrodzonych, a u Olka zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Oboje każdego dnia walczą o samodzielność.

128317724 3481188765290549 2475853451651351877 n - Ruszyły zapisy do Pucharu Burmistrza w Halówkę. Gramy dla Marysi i Olka!

Marysia przeszła już dwie operacje oczu, dwie operacje nóżki i jedną poważną operację rączki. W przyszłości czeka ją jeszcze rekonstrukcja kciuka. W tej samej klinice operowany był także Oluś, który w październiku br. przeszedł osteotomię kości udowych.

– Dzieci będą jeszcze potrzebować kilku operacji i długotrwałej rehabilitacji. Dlatego prosimy o wsparcie i otwarcia Waszych serc na dalsze leczenie naszych bliźniaków. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy – mówi Ewelina Szostak, mama dzieciaków.

Dwa lata temu w trakcie turnieju mikołajkowego, podczas którego graliśmy dla chorego Kasperka z Babicy, uzbieraliśmy ponad 13 tysięcy złotych. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik?

– Nasz turniej rozkręca się z roku na rok. W 2017 roku, wtedy jeszcze Puchar Starosty był dwudniowy. Rok później zorganizowaliśmy już pierwszy Puchar Burmistrza, który trwał trzy dni, a w 2019 roku po raz pierwszy turniej miał charakter charytatywny. Rok temu, w organizacji imprezy przeszkodził nam ogólnopolski lockdown, ale teraz wracamy z podwójną siłą! O poziom sportowy turnieju możemy być spokojni, ale oprócz tego zaplanowaliśmy również szereg atrakcji dla kibiców. Odwiedzi nas również Święty Mikołaj. Dlatego już teraz zaplanujcie sobie pierwszy weekend grudnia i spędźcie go z nami na hali sportowej w „czwórce” – zaprasza burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka do puszek, która zostanie przeznaczona na leczenie 4-letnich bliźniaków. Liczymy na hojność zarówno zawodników, jak i kibiców.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zasady udziału w turnieju zawarte są w poniższym regulaminie. Ma on charakter „OPEN”, co oznacza, że mogą wziąć w nim udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zawodnicy przynależący do klubów piłkarskich. Wszyscy zawodnicy muszą mieszkać, być zameldowani lub pochodzić z terenu powiatu wadowickiego. Co ważne, liczba drużyn biorących udział w turnieju jest ograniczona i pierwszeństwo będą miały te drużyny, którzy w swoich składach wystawią minimum trzech mieszkańców gminy Wadowice.

Aby zgłosić swój zespół, należy wysłać wiadomość mailową na adres tmamcarczyk@wadowice.pl o temacie: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO PUCHARU BURMISTRZA, a w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, numer kontaktowy oraz informację o treści: W naszym zespole będzie/nie będzie minimum trzech zawodników, mieszkających na terenie gminy Wadowice. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli 21 listopada lub do wyczerpania miejsc. Przed zgłoszeniem zapoznajcie się z regulaminem dostępnym poniżej, określającym zasady uczestnictwa w turnieju.

Tytułu bronią Starsze Dzieci Boiska, które dwa lata temu pokonały w finale 1:0 Mrugacz Auto Serwis (RELACJA Z POPRZEDNIEGO TURNIEJU TUTAJ). Kto tym razem sięgnie po puchar burmistrza Bartosza Kalińskiego? Przekonamy się już w pierwszą niedzielę grudnia.

ZOBACZCIE JAK TO WYGLĄDAŁO DWA LATA TEMU:

Wprowadzono: 29 listopada 2021

Pliki do pobrania:

-