Samorządy mają głos! Konsultacje Młodzieżowej Rady Miejskiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Samorządy mają głos! Konsultacje Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dla aktywnej społecznie i chętnej do udziału w partycypacji młodzieży, Samorząd Uczniowski jest naturalnym środowiskiem. To w nim mogą wcielać w życie swoje pomysły, to on jest ich miejscem do samorealizacji i sposobem na to, by demokracji uczyć się już od podstawówki. Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach, dostrzegając potrzebę integracji Samorządów Uczniowskich ze szkół gminy Wadowice, wyszła z inicjatywą organizacji spotkania konsultacyjnego przedstawicieli SU z Radnymi MRM.

Takie spotkanie odbyło się 15 maja w sali konferencyjnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Na zaproszenie odpowiedziało dziewięć Samorządów.

Zgromadzeni mogli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat działalności Samorządu Uczniowskiego, którą wygłosił przewodniczący MRM Łukasz Korzeniowski. Poruszono m.in. kwestię prawidłowego przeprowadzania wyborów do SU, tworzenia spójnego i dobrego Regulaminu SU czy efektywnego podziału pracy i zadań pomiędzy członków SU.

Prelekcja ta stała się punktem wyjścia do ćwiczenia, w którym przedstawiciele różnych samorządów, razem, w kilkuosobowych grupach, tworzyli swój idealny SU, a następnie na forum je omawiano i komentowano.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja działań samorządu. Przybyli chętnie z tej możliwości korzystali, dzieląc się z pozostałymi doświadczeniem i udzielając wskazówek. Było to bardzo inspirujące, móc posłuchać o tym, co i jak funkcjonuje w sąsiednich szkołach.

Rozmowy zakończyliśmy konsultacjami na temat tego, jak MRM powinna działać, w jakich obszarach robić to szczególnie aktywnie, a co najważniejsze – jak współdziałać z Samorządami Uczniowskimi, jak koordynować tę współpracę i jak SU pomagać.

Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie nasze spotkanie z „młodymi samorządowcami”. Młodzieżowa Rada Miejska za jeden z celów stawia sobie integrowanie środowiska szkolnego tak, by jego głos był w mieście słyszalny.

Wszystkim przybyłym jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wprowadzono: 25 maja 2018