Ścieżki rowerowe, boiska sportowe, plac zabaw… W Ponikwi i Zawadce pomysły dla aktywnych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Ścieżki rowerowe, boiska sportowe, plac zabaw… W Ponikwi i Zawadce pomysły dla aktywnych

Kolejne spotkania diagnostyczne związane z Budżetem Partycypacyjnym (Obywatelskim) odbyły się w Ponikwi i w Zawadce. Po zapoznaniu się z zasadami pierwszego w naszej gminie BPO mieszkańcy opowiedzieli o swoich pierwszych pomysłach.

Budowa ścieżki rowerowej to marzenie wielu mieszkańców Ponikwi, ale pewnie i innych rowerzystów z całej gminy. Nic więc dziwnego, że taki pomysł pojawił się podczas warsztatów. Kolejne propozycje również związane były z aktywnością fizyczną, gdyż dotyczyły budowy boiska sportowego oraz placu zabaw.

O podobnych pomysłach dyskutowali mieszkańcy Zawadki, którzy chcieliby m.in. budowy trasy rowerowej od strony Czartaka przez oba Gorzenie. Inna propozycja to wyposażenie boiska sportowego w zaplecze sanitarne oraz budowa w jego sąsiedztwie skateparku. Pojawił się również pomysł spotkań integracyjnych dla mieszkańców, których w Zawadce przybywa, stąd potrzeba bliższego poznania się.

Spotkania diagnostyczne dobiegają końca. Przed nami ostatnie, podsumowujące, na które zapraszamy mieszkańców całej gminy. Odbędzie się ono 14 czerwca o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sienkiewicza. Zapraszamy również do śledzenia informacji o Budżecie Partycypacyjnym (Obywatelskim) na naszej stronie: www.wadowice.pl/bpo.

Wprowadzono: 7 czerwca 2018