Seniorze, złóż wniosek i odbierz swoją Kartę !

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Seniorze, złóż wniosek i odbierz swoją Kartę !

Wadowicka Karta Seniora będzie wydawana już od 1 grudnia, warto jak najszybciej przystąpić do programu. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.

Malgorzata Kowalczyk 1024x585 - Seniorze, złóż wniosek i odbierz swoją Kartę !

Rozpoczyna się nabór wniosków do Programu Wadowicka Karta Seniora. Wniosek można pobrać tutaj:  WNIOSEK o Wadowicką Kartę Seniora, a następnie wypełniony złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach (ul. E. i K. Wojtyłów 4). Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby w imieniu Seniora wniosek złożył członek rodziny – osoba, która pomaga na co dzień Seniorowi. Można również zadzwonić do MOPS w Wadowicach pod numer telefonu (33) 823 43 39 wew. 111, a pracownik Ośrodka lub Wolontariusz dostarczy i odbierze wniosek od Seniora.

Przypominamy, że Wadowicka Karta Seniora przysługuje każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia i zamieszkuje na terenie gminy Wadowice. Posiadacze Karty uprawnieni będą do korzystania z szeregu rabatów oferowanych przez firmy i instytucje działające na terenie naszej gminy.

Jesteśmy jedną z pierwszych i nielicznych gmin w całej Małopolsce, która w tak kompleksowy sposób podeszła do problemów mieszkańców 60+. Dzięki tej karcie nasi seniorzy będą mogli korzystać z różnego rodzaju ulg i rabatów w zakresie kultury, sportu, rekreacji, turystyki, wypoczynku, ochrony zdrowia i oświaty, oferowanych przez firmy i instytucje, które przystąpią do programu –  wyjaśnia Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Pierwsze z nich już wyraziły gotowość przystąpienia do projektu, m.in. Okomedis Wadowice, kawiarnia Galicjanka, Piekarnia Osiedlowa, Allbag, czy sklepy PSS Społem.

Gorąco zachęcamy chętne instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz prywatne firmy i przedsiębiorców do oferowania ulg lub zwolnień dla posiadaczy karty. Zgłoszenia do współpracy przyjmujemy w MOPS Wadowice pod numerem telefonu: 33 823 43 39 wew.103 lub 111.

Program stanowi element szerszej polityki społecznej i senioralnej gminy, o której mówi niedawno przyjęta przez Radę Miejską „Strategia polityki senioralnej w gminie Wadowice na lata 2020 – 2025”. Głównym celem strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców 60+, a wśród jej najważniejszych zadań jest m.in. zaangażowanie seniorów w życie lokalnej społeczności, poprawa funkcjonowania komunikacji zbiorowej czy pomoc seniorom z niepełnosprawnościami. Opracowany dokument jest szczególnie istotny przy ubieganiu się o zewnętrzne środki finansowe na działania na rzecz seniorów.

Wprowadzono: 23 listopada 2020

-