Seniorzy będą mieli swój Klub

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / MOPS / Seniorzy będą mieli swój Klub

Mamy już prężnie działający Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, mamy uchwaloną miejską strategię polityki senioralnej, od kilku miesięcy funkcjonuje program Karta Seniora, a na świeżo uruchomiona została usługa door to door, dedykowana również osobom starszym, o ograniczonej mobilności. W Wadowicach potrzeby seniorów są ważne i dostrzegane, mimo wszystko wiele można jeszcze zrobić. Teraz przyszedł czas na Klub „Senior+” – właśnie otrzymaliśmy decyzję o przyznanym dofinansowaniu!

182662030 465438278076199 4266332860017084162 n - Seniorzy będą mieli swój Klub

Klub ma być odpowiedzią na potrzebę zagospodarowania czasu wolnego osobom starszym, dając im przestrzeń do rozwoju zainteresowań, umożliwiając udział w zajęciach ruchowych, integracji i aktywizacji społecznej czy edukacyjnych.

– Mieliśmy sygnały od naszych mieszkańców, że takie miejsce dla seniorów jest potrzebne. Więc poszukaliśmy możliwości i robimy to! – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Utworzenie i wyposażenie Klubu możliwe będzie dzięki pozyskanym 155 tys. złotych w ramach tegorocznej edycji rządowego Programu Wieloletniego „Senior +”. Lokal na ten cel już jest – to prawie 90 metrów kwadratowych powierzchni, zlokalizowane przy ul. Mickiewicza 19. Po gruntownym remoncie, który potrwa kilka miesięcy, w siedzibie nowego Klubu znajdzie się sala spotkań, pomieszczenie z aneksem kuchennym, pomieszczenie klubowe z kanapami i fotelami, szatnia i dwie łazienki. Lokal zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Placówka będzie działała w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wprowadzono: 7 maja 2021