Setki uczestników i tysiące złotych w puszce. Tak zagraliśmy dla Kasperka

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Setki uczestników i tysiące złotych w puszce. Tak zagraliśmy dla Kasperka

Ponad 250 zawodników i ponad tysiąc kibiców wzięło udział w „wielkim spotkaniu”, w którym gra toczyła się do jednej bramki. W miniony weekend wszyscy graliśmy dla Kasperka i uzbieraliśmy ponad 13 tysięcy złotych! To była jednak dopiero pierwsza połowa spotkania. Druga odsłona już w przyszłą niedzielę na wadowickim Rynku, gdzie podczas Wigilii u Wojtyłów także będziemy zbierać pieniądze dla Kasperka.

13 tysięcy, 328 złotych i 58 groszy – dokładnie tyle środków udało się zebrać podczas II Mikołajkowego Turnieju „w halówkę” o Puchar Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego!

W turnieju wzięło udział ponad 250 zawodników zrzeszonych w 25 grupach, które zostały podzielone na pięć pięcio-zespołowych grup. Tytuł powędrował do Starszych Dzieci Boiska. Po dwóch przegranych finałach i wicemistrzostwach w Pucharze Starosty (2017) i Pucharze Burmistrza (2018) zespół złożony w większości z piłkarzy Olimpii Chocznia w końcu dopiął swego.

Niewiele jednak brakowało, aby Starsze Dzieci w ogóle nie wyszły z grupy!  Stałoby się tak, gdyby w ostatnim meczu niemająca już szans na awans ekipa Bongo Invest przegrała z Bogami Wojny, którzy w przypadku wygranej wyprzedziliby Dzieci w tabeli. Ostatecznie ekipa Bongo zagrała fair-play, wygrała 2:0 i uratowała Starsze Dzieci przed odpadnięciem z rozgrywek.

W wielkim finale po bramce Piotra Jakubasa Starsze Dzieci Boiska wygrały 1:0 z Mrugacz Auto Serwis. Ekipa Sławka Mrugacza nie była faworytem „u bukmacherów”. W porównaniu do poprzedniego roku straciła kluczowych graczy, którzy w „letnim okienku transferowym” przeszli do zespołu Sigma Drukarnia Wieloformatowa – dwukrotnego mistrza tegorocznej Gminnej Orlikowej Ligi Amatorskiej. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna i „Mrugacze” okazali się „Czarnym Koniem” turnieju, z kolei Sigma zajęła dopiero czwarte miejsce, przegrywając w małym finale z zespołem Dynamic Team.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk burmistrza Wadowice Bartosza Kalińskiego fantastyczne nagrody, ufundowane przez sponsorów:

1. miejsce – 10 biletów na mecz FC Barcelona na Camp Nou od Centrum Edukacji i Turystyki EWART ewart-kursy.pl

2. miejsce – 10 Voucherów na masaż od Ocean Zdrowia i Relaksu

3. miejsce – 10 biletów do parku rozrywki EnergyLandia

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Michała Pietrzaka (Starsze Dzieci Boiska), MVP turnieju został Mateusz Żywczak (Drukarnia Wieloformatowa Sigma), a Królem Strzelców z dorobkiem aż 14 bramek – Bartosz Szcząber (Panczester Musztardet), który w nagrodę otrzymał Rower od Burmistrza Wadowic.

Warto dodać, że poziom sportowy tego turnieju był dużo wyższy, niż ubiegłym roku. Aby wyłonić finalistów, a w trzech grupach trzeba było sporządzić tzw. „małą tabelkę”. Po zakończonych spotkaniach w grupach B, C i E trzy najlepsze drużyny miało na koncie identyczną liczbę punktów!  Po przeliczeniu „małych punktów” (tabela biorąca pod uwagę wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy trzema zespołami z tą samą ilością oczek) za burtą znalazł się m.in. Carmax Wadowice. Zdobywcom Pucharu Starosty z 2017 roku do awansu zabrakło… jednej strzelonej bramki. Jeden gol uratował z kolei triumfatorów sprzed roku – El Bandito, którzy wyprzedzili drużynę Ciap Team lepszym stosunkiem bramek. El Bandito ostatecznie awansowali do kolejnej rundy, ale na tym limit szczęścia się zakończył, ponieważ w niedzielę zakończyli rozgrywki na miejscach 5-10.

Poza emocjami czysto-piłkarskimi, zorganizowano również wiele innych atrakcji. Gwiazdą Wieczoru była Paulina Kubaszczyk z Cieszyna – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Pole Sport 2017 IPSF w kategorii profesjonalistek. Na parkiecie wadowickiej Czwórki wystąpili także nasi młodzi artyści z Wadowickiego Centrum Kultury, którzy swoimi pokazami tanecznymi wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

To był niesamowity weekend,  podczas którego zaskoczyliśmy was nie tylko znakomitymi pokazami artystycznymi, ale rozdaliśmy również mnóstwo niesamowitych prezentów mikołajkowych!

Osoby, które wsparły w ten weekend Kasperka, wzięły udział w konkursach, w których do wygrania były niesamowite upominki, przekazane przez nasze lokalne firmy:

W worku pełnym prezentów znalazły się m.in.
➡Bilety do parku rozrywki EnergyLandia,
➡Vouchery na:
masaż w Ocean Zdrowia i Relaksu,
usługi samochodowe w Mrugacz AutoSerwis, Parowa Myjnia Samochodowa Ochman,
jedzenie w: Restauracja JagiellońskaCałkiem NovaPizzeria Piazza ItaliaRestauracja-Pizzeria RetroPestka RestaurantCud MalinaGalicjankaRestauracja Dworek Mikołaj
zakupy w sklepie Benek Lakiery
➡Karnety i bilety do:
siłowni w: Xtreme Fitness WadowiceFitness Club Graviton WadowiceSiłownia Gryf – WadowiceKryta Pływalnia Delfin w WadowicachKino Centrum WadowiceApilandia
➡Słodkości od: Maspex Kariera,
Gadzety od: Powiat WadowickiLubię fajne Nadruki

W niedzielę popołudniu prezenty wręczał sam Święty Mikołaj, który „przyleciał” na halę „w czwórce” razem ze swoim elfem.

Wprowadzono: 11 grudnia 2019