“Skarby nie z tej Ziemi” – wyjątkowa wystawa w Muzeum Miejskim

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / “Skarby nie z tej Ziemi” – wyjątkowa wystawa w Muzeum Miejskim

Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wyjątkową wystawę, na której będzie można zobaczyć ponad 200 meteorytów.

meteoryty 2 scaled 1 1024x842 - “Skarby nie z tej Ziemi” - wyjątkowa wystawa w Muzeum Miejskim

„Skarby nie z tej Ziemi” to niezwykła ekspozycja meteorytów i tektytów przygotowana przez Muzeum Miejskie we współpracy z grupą kolekcjonerów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Meteorytowym. Wystawę, którą honorowym patronatem objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, można będzie oglądać od 29 maja do 26 września br.

Prezentowana na wystawie kolekcja ponad 200 okazów zarówno meteorytów jak i tektytów pozwala zapoznać się z ich wyglądem. Ekspozycja stanowi dobrą okazję, aby dowiedzieć się, jak wygląda meteoryt, gdzie można go poszukać i jak odróżnić go od innych, zwykłych kamieni.

Wystawa w sposób szczególny skierowana jest do nauczycieli i młodzieży szkolnej, która będzie mogła uczestniczyć także w dedykowanych lekcjach muzealnych, wcześniej rezerwowanych telefonicznie lub osobiście w biurze Muzeum Miejskiego.

A już w tą niedzielę, 30 maja, o godz. 16.00, w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury  odbędzie się spotkanie promujące wystawę, którego gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Łukasz Karwowski – niekwestionowany znawca i jeden z czołowych w świecie badaczy meteorów.

Wprowadzono: 1 czerwca 2021

-