Składali, składali i mają Quada!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Składali, składali i mają Quada!

Druhowie z OSP w  Wysokiej mogą być z siebie dumni! Dzięki ich determinacji i uporowi, pomimo kilku odrzuconych i kilku pozostawionych bez odpowiedzi wniosków o dofinansowanie, udało się ostatecznie pozyskać wymaganą kwotę na wymarzony i bardzo potrzebny sprzęt. Drugą połowę dołożyła Gmina Wadowice i tym sposobem w piątek 9 października strażacy ochotnicy cieszyli się już z odbioru pięknego, pachnącego nowością Quada Polaris Sportsman 570 EPS.

Nowy sprzęt, zakupiony między innymi dzięki gminnej dotacji, z przyczepą ratowniczą i noszami kubełkowymi, daje komfort i pewność strażakom, a poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, że w razie potrzeby nawet w trudnym terenie dotrze do nich pomoc.

Quad kosztował dokładnie 52,5 tysiąca złotych, z czego połowę przekazaliśmy z budżetu Gminy Wadowice. Druga połowa pochodzi z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Ale to nie koniec pozytywnych informacji dla sołectwa Wysoka. Z gminnej kasy wypłacone zostało 60 tysięcy złotych na remont budynku OSP. Prace już trwają i zamkną się do końca listopada.

 

 

Wprowadzono: 15 października 2020