Skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową – bezpłatne szkolenia

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową – bezpłatne szkolenia

Startują zapisy na bezpłatne szkolenia
„Skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową”

Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatów Wadowickiego, Oświęcimskiego, Chrzanowskiego i Olkuskiego do zgłaszania się do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES).

Jak prowadzić finanse organizacji pozarządowej? Jakie umowy podpisywać z wykonawcami działań fundacji? Jak pozyskać wolontariuszy w stowarzyszeniu? Jak rozróżnić działalność statutową i gospodarczą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz, biorąc udział w cyklu szkoleniowym „Skuteczne zarządzanie organizacjami pozarządowymi”.

Cykl obejmie cztery spotkania:

  • 23.09.2017 r. – Czy wiesz, co podpisujesz, czyli prawne aspekty funkcjonowania organizacji pozarządowych;
  • 07.10.2017 r. – Finanse i rachunkowość w organizacjach pozarządowych;
  • 14.10.2017 r. – Wolontariusze siłą organizacji, czyli jak zaangażować i współpracować z wolontariuszami;
  • 21.10.2017 r. – Działalność statutowa i gospodarcza, czyli o skutecznym aplikowaniu o środki dotacyjne oraz o alternatywnych źródłach finansowania działalności.

Uczestnicy spotkania będą mieli też szansę wziąć udział w wizycie studyjnej.

Szkolenia będą się odbywać w godzinach 9.30 -16.30 w Olkuszu w siedzibie Stowarzyszenia Dobroczynnego „RES SACRA MISER”, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12, 32-200 Olkusz.
Cykl szkoleniowy adresowany jest do organizacji pozarządowych z powiatów Wadowickiego, Oświęcimskiego, Chrzanowskiego i Olkuskiego.

Na szkolenie obowiązują zapisy. Zapis na cykl szkoleniowy oznacza deklarację udziału organizacji we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, z tym, że na każde ze spotkań organizacja może delegować inną osobę.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wykonać trzy opisane poniżej kroki:

  1. Przesłać zgłoszenie dostępne pod adresem https://goo.gl/forms/CYiXPoYiLGhejt4j1 (formularz Google);
  2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
  • dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) uproszczony formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/dee1b318b835/
  • dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES pełny formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/995260d7b043/
3. Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres mowesmz@fundacjagap.pl
w terminie do 13.09.2017 r. (w temacie proszę wpisać: cykl szkoleniowy).

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu.
Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest pod adresem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowesmz@fundacjagap.pl), telefoniczny: 12 423 76 05 w. 20 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP. W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

***

Projekty „MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” realizowany jest przez partnerstwo w składzie: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej (lider projektu), Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej SA, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, FRDL MISTiA, Spółdzielnia Socjalna OPOKA, Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Projekty te są współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wprowadzono: 5 września 2017