SP Nr 1 świętuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / SP Nr 1 świętuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w dniach 16-22 września każdego roku organizowany jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w całej Europie oraz poza jej granicami. Kampania ma charakter informacyjny, której celem jest promocja zmiany sposobu transportu z samochodowego na bardziej ekologiczny i ekonomiczny.

Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach odwiedził pan Szymon Lukaj z Urzędu Miasta i przedstawił krótką prezentację o tej akcji, która ma na celu zachęcenie mieszkańców miast, młodzieży szkolnej do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania czyli np. chodzenia pieszo lub jazdy na rowerze. W tym przedsięwzięciu wzięły udział klasy szóste. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek, ubrał kamizelkę odblaskową i ruszył na przyszkolne miasteczko ruchu drogowego, gdzie była krótka rozgrzewka, a po niej wszyscy wyruszyli na trasę Wadowice – Jaroszowice – Wadowice w trzech zorganizowanych kolumnach rowerowych. To był nietypowy przerywnik w lekcjach.

Marzena Pałosz

Wprowadzono: 25 września 2019