Sportowcy z SP 1 nagrodzeni

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Sportowcy z SP 1 nagrodzeni

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach została doceniona za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2018/19 – otrzymała puchar za zaszczytne I miejsce w całorocznych rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

W dniu 17 października odbyło się spotkanie Rady Powiatu w Zespole Szkół CKU w Radoczy. Po oficjalnym otwarciu nowych przyszkolnych obiektów sportowych przyszedł czas na podsumowanie pracy w ubiegłym roku szkolnym. Piękna pantomima o życiu Jana Pawła II przygotowana przez uczniów ZS w Radoczy oraz uczniowski zespół muzyczny uświetnił te chwile. Gorącymi oklaskami zaproszeni goście nagradzali pracę nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że i ten rok szkolny przyniesie wiele dobrego. Nasze potyczki sportowe rozpoczęliśmy od biegania i wspaniałego sukcesu na lotnisku w Nowym Targu, gdzie odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Dziewczęta z naszej szkoły wybiegały III miejsce, a chłopcy – IX. Przed nami cały rok pracy, spotkań – turniejów, rywalizacji, zdobywania doświadczeń, smakowania przegranej i zwycięstwa. Ale właśnie te, ważne elementy w sporcie hartują młode organizmy i kształtują młodych Polaków.

Marzena Pałosz

Wprowadzono: 4 listopada 2019