Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko, które odbędzie się 9 listopada o godz. 10.00.

Kazimierz Szymeczko – polski pisarz, autor kilkunastu książek dla dzieci, w tym opowiadań historycznych. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Debiutował w 1996 roku, publikując na łamach „Guliwera” (teksty popularnonaukowe) i „Świerszczyka” (bajki i opowiadania). Laureat konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Napisał m.in.: „Tajemnica jednej nocy”, „Czworo i kości”, „Wywrotka”, „A to Historia!”, „Zdarzyło się w Polsce. Tom I Piastowskie orły”. Spotkanie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza – zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wprowadzono: 6 listopada 2018