Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem – pisarzem i publicystą. Spotkanie odbędzie się w piątek 30 września o godzinie 18:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, która znajduje się na ulicy Legionów 1. 

DKK M.Urbanek 741x1024 - Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

 

Autor swoje życie zawodowe związał z dziennikarstwem i historią. Publikował m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”, „Polityki” oraz wrocławskiego miesięcznika „Odra”. Popularność zawdzięcza jednak przede wszystkim swoim książkom. Na półkach księgarń zagościły m.in. biografie gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego czy Juliana Tuwima.

W 2014 roku ukazała się zbiorowa biografia jego autorstwa „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”, w której opisuje burzliwe losy naukowców, tworzących tzw. lwowską szkołę matematyczną. W książce przedstawia osiągnięcia Stefana Banacha, Hugo Steinhausa, Stanisława Ulama, Stanisława Mazura, Antoniego Łomnickiego i wielu innych, ich kariery naukowe i pozanaukowe. Ukazuje ich dramatyczne dzieje kończące się w wielu przypadkach śmiercią od kul hitlerowskich okupantów.

Biografie autorstwa Mariusza Urbanka są wyraziste, ciekawe i cieszą się dużą popularnością wśród polskich czytelników. Jaki jest przepis pisarza na sukces? Jak sam autor mówi: Biografia musi wynikać z pasji i chęci dowiedzenia się, co jest za następnym zakrętem. Proces pisania jest już tylko dzieleniem się tą ciekawością z czytelnikami”.

Takiego spotkania nie można przegapić! Wstęp wolny!

 

Wprowadzono: 27 września 2022

-