Spotkanie przy „Wielkanocnym stole”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Spotkanie przy „Wielkanocnym stole”

W niedzielę 2 kwietnia w OSP Chocznia odbył się Pokaz Stołów Wielkanocnych. Stoły Wielkanocne przygotowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich z Choczni, Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” z Kleczy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice – Zbywaczówka, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Wysokiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Pod Jaroszowicką Górą”, oraz uczniów z klas II Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Choczni uginały się od tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Na stołach znalazły się m.in. jaja wielkanocne przygotowane na wiele sposobów, staropolskie tradycyjne potrawy, smaczne szyneczki, pachnące kiełbaski, rolady, pieczenie, pasztety. Nie mogło również zabraknąć wielkanocnych wypieków takich jak mazurki, makówki, serniki oraz smakowitych nalewek czy koszy ze święconką. Wszystko barwnie uzupełniały przepięknie udekorowane stoły oraz wielkanocne palmy.

Podczas spotkania odbywał się również kiermasz produktów wielkanocnych i każdy z obecnych gości mógł nie tylko zasmakować przepysznych potraw i wypieków, ale również zakupić ręcznie przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wielkanocne ozdoby.

W „Pokazie Stołów Wielkanocnych” uczestniczył Burmistrz WadowicMateusz Klinowski, Wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus, Skarbnik Gminy Wadowice Bożena Flasz, Radni Gminy Wadowice oraz Powiatu Wadowickiego, Sołtysi z Gminy Wadowice. Licznie przybyli również mieszkańcy Choczni, jak również goście z Gminy Wadowice i nie tylko.

Niedzielne popołudnie uświetnił również występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”.

Pokaz Stołów Wielkanocnych zorganizowany został przez Fundację OSP Chocznia przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Choczni oraz pod patronatem Gminy Wadowice.

Wprowadzono: 4 kwietnia 2017