Spotkanie z Dorotą Świeniewicz. Wadowicka młodzież „Włączyła aktywność”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Spotkanie z Dorotą Świeniewicz. Wadowicka młodzież „Włączyła aktywność”

W środę 30 maja 2018 roku w Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Wadowicach odbyło się spotkanie z cyklu „Włącz aktywność” młodych adeptów siatkówki z 325-krotną reprezentantką Polski w siatkówce – Dorotą Świeniewicz.


W spotkaniu z dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Europy w siatkówce wzięło udział około stu pasjonatów tej dyscypliny. Młodzież miała okazję wysłuchać interesujących wykładów trenera mentalnego, dietetyka oraz fizjoterapeuty, dzięki którym mogła zrozumieć, że są to równie ważne elementy w życiu sportowca, które pozwalają osiągnąć sukces i zdobywać coraz to nowsze cele. Po części wykładowej młodzi adepci mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu Pani Doroty Świeniewicz oraz wzięli udział w treningu z mistrzynią. Dzięki wspólnej rozmowie oraz części treningowej z jedną z najlepszych polskich siatkarek, młodzież dostała pozytywny bodziec do tego, by częściej uprawiać sport.

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam razem z projektem „Włącz Aktywność” gościć w pięciu polskich miastach i zachęcić młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że mogłam opowiedzieć dzieciom zarówno o tych lepszych jak i gorszych momentach mojej kariery. Dzięki temu poznali, że zawodowy sport, to nie tylko sukcesy, trofea czy zarobione pieniądze, ale także ogrom wyrzeczeń i niejedna porażka, która może nas spotkać w trakcie kariery zawodowego sportowca.  Praca z młodzieżą sprawia mi ogromną przyjemność i frajdę, kiedy widzę prawie setkę osób, które od patrzenia w telefon czy ekran komputera bardzo mocno angażują się w ćwiczenia, wiem, że to wszystko ma sens. Jestem zbudowana tym, jak mocno zaangażowane we wspólne zajęcia były dzieci, z każdego spośród pięciu miast. Nikt nie narzekał, nie marudził. Wszyscy zakasali rękawy i razem ze mną „Włączyli Aktywność”
– powiedziała Dorota Świeniewicz.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, partnerem głównym jest Martes Sport, partnerami są: Jurajska, Fundacja Marwit Smak Zdrowia. Ogólnopolskimi patronami medialnymi zostali TVP Sport, a także Przegląd Sportowy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!
Autorzy zdjęć : UM Wadowice oraz Kamil Pastusiak.

Wprowadzono: 1 czerwca 2018