Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną w ZS Nr 2 w Choczni

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną w ZS Nr 2 w Choczni

Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną

W związku z nadchodzącymi obchodami 98. rocznicy odzyskania niepodległości Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Choczni zorganizowali 6. listopada br. Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 w Domu Strażaka.
Na wstępie pani dyrektor Małgorzata Bryndza powitała gości: panią Halinę Stuglik- kierownika ZOPO, księdza proboszcza Zbigniewa Bizonia, sołtysa pana Mariusza Jakubasa, panią dyrektor przedszkola Małgorzatę Matejko, pana dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Daniela Mastka,
radnych powiatowych: panią Marię Wądrzyk, pana Jacka Jończyka, radnego gminnego pana Tomasza Bąka, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich  panią Marię Pochłopień oraz licznie przybyłych mieszkańców Choczni. Prezentację pieśni patriotycznych poprzedził krótki rys historyczny związany z rolą tych utworów w życiu narodu wygłoszony przez nauczyciela historii pana Mariusza Rułę. Następnie odśpiewana została „Rota”. Później konferansjerzy z klasy III gimnazjum: Justyna Wcisło i Michał Bienia poprowadzili dalszą część koncertu. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, pięknie śpiewali, muzyka chwytała słuchaczy za serce. Na uwagę zasługuje wspaniała wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży związana ze zrywami niepodległościowymi, ich bohaterami oraz symbolami walki o wolność. Przybyłym na uroczystość wręczone zostały foldery prezentujące historię prezentowanych pieśni. Na zakończenie uczennica klasy I gimnazjum Barbara Warchał wyrecytowała fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima, który jest modlitwą o pomyślność Polski, a pani dyrektor Małgorzata Bryndza przekazała pani dyrektor przedszkola Małgorzacie Matejko przechodnią statuetkę gołąbka pokoju, jako symbol i nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli walczyć o wolność naszej Ojczyzny.

„W naszej szkole zawsze żywe były tradycje patriotyczne. Podobne przedsięwzięcia odbywały się corocznie i chociaż miały charakter szkolny, cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów i rodziców. Świadczy o tym tak liczne przybycie mieszkańców Choczni na dzisiejszą uroczystość, ich skupienie, emocje i wspólne śpiewanie. Po zakończeniu koncertu wiele osób chwaliło pomysł, cieszyło się, że w naszej społeczności dzieje się coś ciekawego i wyrażało nadzieję na następne interesujące inicjatywy. Dziękujemy mieszkańcom Choczni, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie.”

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Choczni – Małgorzata Bryndza

Wprowadzono: 8 listopada 2016