Start Tour de Pologne z Wadowic już w piątek. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Start Tour de Pologne z Wadowic już w piątek. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Piątek, 7 sierpnia o godzinie 11:15. Ten moment przejdzie do historii Wadowic. To właśnie wtedy z wadowickiego Rynku wystartują kolarze Tour de Pologne! Podajemy szczegóły imprezy i informacje o objazdach.

Wadowice, jako jedna z pięciu miejscowości w Polsce, po raz pierwszy w historii będą miastem startowym 77. Wyścigu Tour de Pologne. Nasze Miasto będzie gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się w piątek (7 sierpnia).

Kolarze wystartują z wadowickiego rynku punktualnie o godzinie 11:15 zrobią honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską, aby ponownie powrócić na plac Jana Pawła II i pożegnać się z kibicami. Prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero po 2,7 kilometra na Łazówce. Uczestnicy wyścigu pojadą w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, po 200 kilometrach będą finiszować w Bielsku-Białej.

– Lista startowa tegorocznego Tour de Pologne robi wrażenie. Amatorzy kolarstwa będą zachwyceni, bo naszymi ulicami przejadą tacy zawodnicy jak Dylan Groenewegen, Tim Wellens, Richard Carapaz, mistrz świata Mads Pedersen, będzie też nasz Rafał Majka. Zachęcamy do kibicowania kolarzom na trasie – oczywiście zachowując bezpieczne odległości! – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

 

Pamiętajcie również o objazdach. W godzinach 10:30 do 13:00 na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego przewidywane będą utrudnienia(niektóre drogi zostaną zablokowane. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg.

Poniżej schemat tymczasowej organizacji ruchu w obrębie Placu Jana Pawła II na czas startu w/w wyścigu.

Wprowadzono: 5 sierpnia 2020

Pliki do pobrania: