Startuje 8. edycja Młyn Jazz Festival Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Startuje 8. edycja Młyn Jazz Festival Wadowice

Już od czwartku 5 lipca rusza kolejna – ósma już edycja Młyn Jazz Festival Wadowice –  jednego z największych festiwali muzyki jazzowej w Polsce, której organizatorem jest Młyn Jacka Hotel & SPA, a partnerem Gmina Wadowice. Przed nami 3 dni niesamowitej atmosfery i wspaniałych koncertów, podczas których wystąpią największe sławy światowego jazzu!

Festiwal od lat przyciąga do Wadowic spore grupy miłośników dobrego brzmienia, na swej scenie skupiając największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie urasta do rangi największego festiwalu muzyki improwizowanej w Polsce południowej. Ósma edycja odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2018 r. i z pewnością usatysfakcjonuje każdego miłośnika gatunku. Na scenie królować będą takie sławy, jak Marcus Miller, Katie Melua czy Jamie Cullum. Formuła pozostaje niezmieniona – 3 dni, wielka scena, niesamowici artyści i świetna muzyka! Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu! Bilety można nabyć jeszcze za pośrednictwem oficjalnej strony Festiwalu.

Harmonogram występów :

Na miejscu funkcjonować będzie specjalna strefa gastronomiczna oraz restauracja hotelowa, gdzie będzie można posilić się podczas trwania Festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy w ramach Młyn Jazz Festival Wadowice jako imprezę towarzyszącą Gmina Wadowice we współpracy z Wadowickim Centrum Kultury, Państwową Szkołą Muzyczną i Szkołą muzyczną YAMAHA zorganizowała Wadowicki Tydzień Jazzu, w ramach którego na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej i Wadowickiego Centrum Kultury odbyły się koncerty Big Bandu Małopolski i zespołu FUNK DE NITE & Andy Ninvalle. Po raz kolejny w szranki stanęli również młodzi muzycy, wszystko za sprawą konkursu Junior Młyn Jazz Festival. Jego laureaci wystąpią jako support na scenie głównej Festiwalu w czwartek i sobotę!

Do Tygodnia Jazzu włączyły się również wadowickie restauracje i kawiarnie – Cud Malina, Galeria Cafe, Galicjanka i Restauracja Pestka, gdzie w dniach od 2 do 8 lipca można posłuchać dobrej jazzowej muzyki, a na hasło „Tydzień jazzu” można otrzymać zniżkę. Wiele się dzieje także na gminnym fanpejdżu na Facebooku, gdzie pojawiają się konkursy, w których do wygrania są m.in wejściówki na festiwalowe koncerty, czy płyty Big Bandu Małopolski.

Początek lipca należy do jazzu, ale już wkrótce kolejne wydarzenia w ramach muzycznego koncertowego lata! Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 4 lipca 2018