Stawiamy na nowoczesną edukację. Wielka dotacja dla gminnych szkół

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Stawiamy na nowoczesną edukację. Wielka dotacja dla gminnych szkół

Matematyka, informatyka, geografia, fizyka, chemia, biologia, języki obce – różnie to z nauką tych trudnych przedmiotów u dzieci bywa. A gdyby tak wiedza trafiała do nich w sposób nieszablonowy? Poprzez gry, zabawę, eksperymenty, przy użyciu nowoczesnych technologii i sprzętów? Kiedyś o takich rozwiązaniach można było pomarzyć, dziś to rzeczywistość wielu placówek. Właśnie dokładamy kolejną cegłę do budowy nowoczesnej oświaty – dzięki unijnej dotacji do czterech gminnych szkół trafił nowoczesny, interaktywny sprzęt edukacyjny o łącznej wartości ponad 850 tysięcy złotych!

16 - Stawiamy na nowoczesną edukację. Wielka dotacja dla gminnych szkół

Eduroboty, klocki Lego, modele anatomiczne, globusy, szachy, gry planszowe, książki, tablety, komputery, tablice multimedialne i wiele, wiele innych fantastycznych pomocy dydaktycznych zakupiono do Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach oraz szkół podstawowych w Kleczy Dolnej i Wysokiej. Te cztery placówki są uczestnikami projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice”, którego realizacja potrwa do czerwca 2022 roku.

– Cały sprzęt został sfinansowany z unijnej dotacji w wysokości 1,57 miliona złotych, którą mogliśmy przeznaczyć nie tylko na zakupy, ale również na szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów. Udało się zakupić także 4 schodołazy w ramach dostosowania placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wylicza burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Łącznie w projekcie uczestniczyć ma ponad 330 uczniów i 92 nauczycieli. Wśród zajęć dodatkowych dla dzieci znalazły się lekcje robotyki, informatyki, matematyki z elementami programowania, grafiki komputerowej, a także szachy, doświadczenia przyrodnicze, język angielski i inne. Nauczyciele będą szkolić się m.in. z zakresu problematyki wychowawczej, metodyki pracy czy pedagogiki specjalnej, a w ramach studiów podyplomowych trzech z nich zyska dodatkowe uprawnienia z neurologopedii, integracji sensorycznej oraz diagnozy i terapii zaburzeń rozwojowych (np. autyzm, zespół Aspergera).

Realizowany projekt to już kolejna tego typu dotacja, pozyskana na unowocześnienie naszych szkół. W obecnym programie biorą udział cztery placówki, wybrane na podstawie przeprowadzonej diagnozy potrzeb. Będziemy aplikować o kolejne środki unijne.

logotypy szkoly - Stawiamy na nowoczesną edukację. Wielka dotacja dla gminnych szkół

Projekt: „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

 

Wprowadzono: 19 stycznia 2021

-