Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zaprasza do współpracy artystów i rękodzielników

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zaprasza do współpracy artystów i rękodzielników

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zaprasza do współpracy artystów i rękodzielników. Jeśli jesteś wytwórcą, rzemieślnikiem, tworzysz oryginalną biżuterię, decoupage, patchwork lub inne rękodzieło powinieneś skorzystać z wyjątkowej okazji, jaką jest prezentacja swoich umiejętności w folderze promującym lokalne rękodzieło.

W wielu miejscowościach na naszym terenie żyją ludzie, którzy z pasją tworzą niezwykłe dzieła, jednak często pozostają nieznani, niezauważeni. Obserwuje się zanikanie wielu sztuk rękodzielniczych, ze względu na brak możliwości kultywowania lokalnych tradycji. Z drugiej jednak strony wyroby rękodzielnicze stają się coraz bardziej popularne a wielu młodych ludzi bierze udział w przeróżnych warsztatach, aby poznać zanikającą sztukę tworzenia unikalnych przedmiotów. Promocja rękodzieła lokalnych twórców przyczynia się do ożywienia rzemiosła na terenie gmin Wadowice i Andrychów, a także wzbudza chęć kultywowania tradycji rękodzielniczych wśród społeczności lokalnej.

Rękodzielnicy, twórcy ludowi oraz rzemieślnicy z Gminy Wadowice i Andrychów, którzy chcą, aby informacje o wykonywanym przez nich rękodziele znalazły się w folderze, proszeni są o uzupełnienie karty zgłoszeniowejzłożenie w biurze LGD „Wadoviana” w terminie do 22 czerwca 2018 roku.

Do pobrania: KARTA ZGŁOSZENIOWA 

Kartę zgłoszeniową można:

  • Złożyć osobiście w biurze LGD ,,Wadoviana”: ul. Lwowska 7, 34-100 Wadowice, w godzinach 9.00 -15.00
  • Przesłać pocztą na adres: Stowarzyszenie LGD ,,Wadoviana”, ul. Lwowska 7, 34-100 Wadowice
  • Wysłać e-mailem: wadoviana@op.pl

Szczegółowe informacje pod nr. tel. 508 380 987 oraz na stronie LGD Wadoviana.

Wprowadzono: 11 czerwca 2018