„Strażackie wyzwanie” dostarczyło wrażeń!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / „Strażackie wyzwanie” dostarczyło wrażeń!

Fcc

To były emocjonujące dwa dni. W piątek i sobotę 9-10 czerwca Plac Jana Pawła II w Wadowicach stał się areną widowiskowych strażackich zmagań. Za nami już piąta edycja Firefighter Combat Challenge, organizowanego przez Gminę Wadowice i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.
Zawody co roku przyciągają rzesze śmiałków z całej Polski i nie tylko. W tegorocznej edycji w szranki o tytuł najlepszego strażaka stanęło ponad 130 osób, 60 tandemów i 25 sztafet. Każdy z zawodników miał do wykonania pięć zadań, wśród których było m.in. wnoszenie sprzętu na wysokość, wciąganie węża, bieg z wężem czy ewakuacja poszkodowanego. Pogoda dopisała, żar lał się z nieba, ale do gorącej atmosfery dzielni strażacy są przecież przyzwyczajeni.
W kategorii startów indywidualnych open zwyciężył Daniel Góralczyk z KM Bielsko-Biała. W tandemie open najlepszą okazała się być ekipa Pitbull Team, a w sztafecie górowała reprezentacja z KM PSP Warszawa Team. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Wojciechowska z KM PSP Kraków.

Protokół zawodów i pełną lista zwycięzców można znaleźć tutaj:
FCC Wadowice wyniki zawodów

Wprowadzono: 12 czerwca 2017