Strażakowi pilnie potrzebna pomoc !

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Strażakowi pilnie potrzebna pomoc !

Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie zbiórki krwi na rzecz Tomasza Kożucha – funkcjonariusza PSP w Wadowicach, przechodzącego leczenie bardzo ciężkich powikłań wywołanych koronawirusem. 

We wrześniu 202o r. Tomasz Kożuch, strażak Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wadowicach i jednocześnie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Choroba miała bardzo ciężki przebieg i wskutek poważnych powikłań mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie konieczne było zastosowanie sztucznego płuco-serca ratującego życie. Obecnie pan Tomasz przebywa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie czekają go dalsze badania i leczenie.

W geście solidarności zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o oddawanie krwi w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod hasłem „krew dla Tomka” na numer miejsca poboru M228 . Dla powiatu Wadowickiego będzie to Terenowy Oddział Wadowice, ul. Karmelicka 5 (wejście od ul. Szpitalnej). Akcja trwa od 7 listopada do 15 grudnia 2020 r.

Pan Tomasz całe życie poświęcił na ratowanie życia innych ludzi – dziś On potrzebuje naszej pomocy!

plakat Krew dla Tomka na strone www 724x1024 - Strażakowi pilnie potrzebna pomoc !

 

Wprowadzono: 15 listopada 2020

-