Stypendyści na e-obozie w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Stypendyści na e-obozie w Wadowicach!

W piątek 24 lipca w Wadowicach miał miejsce e-obóz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdego roku blisko 2 tys. młodych i zdolnych osób brało udział w wakacyjnych spotkaniach formacyjno-wypoczynkowych. Spotkania te stanowią część programu stypendialnego dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W tym roku stypendyści uczestniczą w e-obozach za pośrednictwem Internetu.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” udziela wsparcia zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Ważnym elementem programu stypendialnego jest uczestnictwo w wakacyjnych obozach formacyjno-wypoczynkowych. W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, podjęto decyzję, aby zmienić formę spotkań, w których rokrocznie brało udział blisko dwa tysiące osób. Wakacyjne obozy Fundacji odbywają się w zaplanowanych wcześniej miejscach – tj. w Gnieźnie i Krakowie, jednak osobiście bierze w nich udział jedynie część stypendystów. Pozostali uczestniczą w spotkaniu za pośrednictwem Internetu. Wydarzenie jest transmitowane na stronie dzielo.pl oraz na kanale YT Fundacji (youtube.pl/dzielotv).

Hasło tegorocznych e-obozów „Bogactwo Młodości” zostało zaczerpnięte z listu Parati Semper, który w 1985 roku św. Jan Paweł II skierował do młodzieży całego świata. Trzydzieści pięć lat później Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której patronem jest Papież Polak chce zwrócić uwagę na ponadczasowość i aktualność papieskiego przesłania. Spotkania w roku jubileuszu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II stanowią okazję do odkrycia bogactwa, jakie płynie z dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły.

24 lipca miało miejsce spotkanie w Wadowicach. Młodzież uczestniczyła w Eucharystii w Bazylice Ofiarowania NMP Panny, z modlitwą prowadzoną przez znanego z kanału YouTube „Teobańkologia” absolwenta Fundacji – ks. Teodora Sawielewicza, potem odbyło się spotkanie w klasztorze karmelitów bosych oraz zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Drugi dzień e-obozu toczył się już w Krakowie. Zaplanowano tam Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego, zwiedzenia sanktuarium oraz spotkania z Adamem Bujakiem, o. Jarosławem Kupczakiem OP i Marceliną Godek z Fundacji „Mam marzenie”.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem.

Wprowadzono: 27 lipca 2020