Sukces wadowickich wędkarzy – przedstawiamy wicemistrzów Polski w Wędkarstwie Muchowym

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Sukces wadowickich wędkarzy – przedstawiamy wicemistrzów Polski w Wędkarstwie Muchowym

W dniach 25-27 sierpnia 2017 r. na wodach Okręgu PZW Krosno odbyły się 41 Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Muchowym Myczkowce 2017 r.

Miejscem rywalizacji był odcinek rzeki San, od miejscowości Zwierzyń do miejscowości Monasterzec. W mistrzostwach udział wzięło 165 zawodników, w tym 49 trzyosobowych zespołów, reprezentujących Kluby WKS, Okręgi PZW z całej Polski oraz indywidualni Mistrzowie Okręgów.

Mistrzostwa Polski rozpoczęły się odegraniem hymnu narodowego, wciągnięciem biało-czerwonej flagi na maszt oraz powitaniem gości, w tym przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Muchowego (FIPS), który z ramienia Federacji pełnił rolę obserwatora Mistrzostw przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata organizowanymi na wodach Okręgu PZW Krosno.

Jedną z drużyn, stawianą w gronie faworytów, była drużyna Wadowice 1, która w klasyfikacji rocznej rozgrywek GPx Polski zajmowała zasłużone pierwsze miejsce.

Emocje związane ze startem wzrastały wraz ze zbliżającym się losowaniem sektorów oraz stanowisk. Wymiana doświadczeń, tajne muchy, opowieści SF to był czas spędzony w oczekiwaniu na losowanie.

Sobotnia pierwsza tura nie była zbyt łaskawa dla wadowickich muszkarzy, którzy w swoich sektorach złowili odpowiednio na sektorze A- 8 szt, B- 2 szt. oraz C- 4 szt. Dało to w klasyfikacji Mistrzostw Polski dopiero 12 miejsce. W drugiej turze okazali się jednak bezkonkurencyjni zajmując wysokie lokaty w swoich sektorach i wygrywając turę. Awans na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej był przedsmakiem niedzielnych zmagań.

W niedzielny poranek walkę o miejsce na podium podjęło sześć liczących się drużyn, w tym drużyna Wadowice 1. Szczęście ich nie opuszczało: Staszek łowi 10 lipieni, Kazek na trudnym stanowisku 3 szt., a Jacek 7 szt. na odcinku specjalnym. Oczekiwanie na podliczenie malutkich punktów i jest medal. Drużyna Wadowice 1 zostaje Wicemistrzem Polski w wędkarstwie muchowym na 2017 r.

W składzie drużyny Wadowice 1wystąpili – Kazimierz Szymala, Stanisław Guzdek oraz Jacek Pindel.

Drużyna Wadowice 1 przed ostatnimi zawodami „Jesienny Lipień Sanu” kończącymi roczne zmagania z cyklu GPx Polski zajmuje 1 miejsce z przewagą 12 pkt. nad ubiegłorocznym zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wicemistrzów Polski wspiera Gmina Wadowice.

Wprowadzono: 30 sierpnia 2017