Grajmy Panu! – koncert kolęd i pastorałek

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Grajmy Panu! – koncert kolęd i pastorałek

Nowo rozpoczęty rok 2020 zapowiada się niezwykle uroczyście z uwagi na przypadającą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Pierwszym wydarzeniem inaugurującym cykl uroczystości będzie świąteczny koncert „Grajmy Panu – kolędy i pastorałki”. 

 

Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Koncert świąteczny w rodzinnej miejscowości Ojca Świętego to piękny i niezwykle symboliczny początek cyklu uroczystości zaplanowanych na ten rok. Wspólne kolędowanie w góralskim stylu z radośnie rozśpiewaną i niezwykle muzykalną rodziną Golców, to wspaniałe przeżycie. Świąteczne melodie w ich wykonaniu z pewnością chwycą za serca i popłyną do „samiusieńkiego nieba”. Następnie w świątecznym repertuarze wystąpi znany i lubiany zespół Kordian. Zarówno Golcowie jak i Kordian od lat wspierają p. Beatę Kurek (Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję) we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych i projektach pomocowych.

Organizacja koncertu dla Św. Jana Pawła II to było moje wielkie marzenie. W trudnych chwilach, ale też w momentach radości i z każdym kolejnym projektem czuję opiekę Ojca Świętego. Jest on takim duchowym patronem Fundacji Odzyskaj Nadzieję. Tym bardziej cieszę się, że i artyści i partnerzy wydarzenia tak chętnie przyłączyli się do organizacji koncertu z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka. Zapowiada się magiczny wieczór, na który serdecznie zapraszam – mówi Beata Kurek, organizator koncertu, Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję.

Koncert odbędzie się w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach, o godz. 16.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak w trakcie koncertu będzie można złożyć symboliczną cegiełkę, która stanowić będzie wsparcie dla Fundacji Odzyskaj Nadzieję i jej podopiecznych.

„Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna, niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać” – Przemówienie w częstochowskiej katedrze 18 czerwca 1983 r.

Partnerami koncertu są: Województwo Małopolskie, Tauron, Maspex i Manufaktura Kawy.

Fundacja Odzyskaj Nadzieję  – Krakowska Fundacja Odzyskaj Nadzieję, zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym, wspiera i organizuje akcje charytatywne. Fundacja zajmuje się także propagowaniem akcji edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie idei wolontariatu. Prezesem Fundacji jest Beata Kurek, a w Radzie Fundacji zasiada m.in. Łukasz Golec.

Wprowadzono: 16 stycznia 2020