Świąteczne warsztaty w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Świąteczne warsztaty w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wyjątkowe warsztaty pt. „Święta z Lolkiem”. 

Od 11 do 22 grudnia 2017 roku zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Natomiast w niedzielę, 17 grudnia 2017 roku zajęcia dedykujemy dzieciom i ich rodzicom.

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji, wspomnień i radosnych rodzinnych spotkań. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć najmłodszym świąteczny klimat domu rodzinnego małego Lolka i wspólnie poznać przedwojenną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W czasie warsztatów pt.: „Święta z Lolkiem”, zwiedzając „serce” Muzeum, czyli mieszkanie Karola Wojtyły i jego najbliższych,  opowiemy o zwyczajach wigilijnych, wspólnie dowiemy się co stało na świątecznym stole oraz jak mogła wyglądać bożonarodzeniowa choinka w domu przyszłego papieża. W drugiej części warsztatów własnoręcznie wykonamy ozdoby choinkowe. Na zajęcia zapraszamy od 11 do 22 grudnia 2017 r. w godzinach od 9.00 do 14.30. Koszt warsztatów wynosi 10 zł od osoby.

Muzeum przygotowało również świąteczną ofertę dla dzieci i rodziców. 17 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 zachęcamy do udziału w rodzinnych warsztatach tworzenia ozdób choinkowych. Pod okiem doświadczonego instruktora powstaną papierowe łańcuchy, choinki i gwiazdy. Najpiękniejsze z nich przyozdobią muzealne drzewko, które stanie w salonie Wojtyłów. Wstęp na rodzinne warsztaty jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie warsztaty, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

  • Rezerwacja warsztatów dla szkół: 33 823 35 65 lub 33 823 26 62.
  • Rezerwacja warsztatów rodzinnych: 33 823 35 55

Wprowadzono: 4 grudnia 2017