Święto czworonogów na Bulwarach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Święto czworonogów na Bulwarach

Salon Pielęgnacji Zwierząt  Pako pod Patronatem Honorowym Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego już po raz drugi zorganizował Piknik z Psiakiem. Bulwary nad Skawą wypełnione rodzinami oraz ich czworonożnymi pupilami, atrakcyjne pokazy, konkursy, wybory miss i mistera kundelków, psów rasowych i mnóstwo dobrej zabawy. Tak w kilku słowach można opisać to co działo się podczas drugiej odsłony Wadowickiego Pikniku z Psiakiem. Mimo długiego weekendu frekwencja była bardzo dobra.

Trudno się dziwić, ponieważ prócz pięknej pogody dopisały także piknikowe atrakcje. W programie znalazły się: pokazy Fundacji Rozwoju Kynologii Ratowniczej pod przywództwem Jerzego Hermy – trening relacji, trening poruszania się po torze przeszkód, trening SAR, pokaz Dog frisbee w wykonaniu Aldony Żmudy, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez ratownika z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Wadowice. O godzinie 15.00 rozpoczęły się wybory Miss i Mistera kundelków, psów rasowych, konkursy na najdłuższe i najkrótsze uszy, najdłuższy i najkrótszy ogon oraz konkurs na przywołanie psa na czas. Nie brakowało też pokazów psich sztuczek. Przez cały czas trwania pikniku przybyli goście mieli okazje posilić się w przygotowanej strefie gastronomicznej. Już po raz drugi była z nami właścicielka Cafe Vanilia p.Gabriela Kwartnik. Można było też zjeść pyszne zapiekanki z „Zapiekanka i kropka”. Warto wspomnieć że w czasie całej imprezy zbierane były datki dla Fundacji Psia Ekipa, która na co dzień zajmuje się pomocą zwierzakom.

„Adoptujmy nie kupujmy, jest mnóstwo zwierzaków potrzebujących naszej miłości i gotowych tą miłość oddać. Żyjemy w czasach gdzie zwierzęta są bardziej ludzkie niż ludzie”– brzmią słowa organizatora pikniku właścicielki Salonu Pako p. Doroty Bernaś.

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować :

Burmistrzowi Wadowic Panu Bartoszowi Kalińskiemu za Patronat Honorowy

Dyrektorowi WCK za wypożyczenie sprzętu

Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu Wadowice

Dziękujemy sponsorom:

Salon Pielęgnacji Zwierząt PAKO, Cafe Vanilia, Mini Zoo Inwałd, Frutti di Mamma, Maspex Wadowice, Zapiekanka i kropka, Kajaki na Skawie.

Resztę niech wam ukażą fotografie. Relacje zdjęciową z pikniku zamieszczamy poniżej.

Materiał prasowy i fotograficzny – D. Bernaś

Wprowadzono: 19 sierpnia 2019