Święto Edukacji Narodowej w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Święto Edukacji Narodowej w Wadowicach

W Dniu Nauczyciela gościliśmy w Urzędzie Miejskim Dyrektorów i wyróżnionych Nauczycieli z gminnych placówek oświatowych, którym złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy nagrody. W tym szczególnym dniu Zastępczyni Burmistrza Ewa Całus, Kierowniczka Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Halina Stuglik i Sekretarz Gminy Marek Brzeźniak gratulowali wszystkim Gościom sukcesów zawodowych i zaangażowania w rozwój młodego pokolenia oraz złożyli życzenia satysfakcji, spełnienia i wielu kolejnych osiągnięć.

Przy okazji dzisiejszego święta odwiedziliśmy także Szkołę Podstawową Nr 1 w Wadowicach, gdzie miało dziś miejsce pasowanie na pierwszaków. Już nie maluszki, a uczniowie pierwszej klasy mieli swoje ślubowanie. 48 dzieci zostało dziś włączonych w poczet uczniów szkoły im. Jana Pawła II. Z uśmiechem na ustach obserwowaliśmy jak dzieci w prezencie dla rodziców zatańczyły swojego pierwszego poloneza.
Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Joanna Zając. Natomiast swój pierwszy szkolny dokument – legitymację dzieci otrzymały od Zastępczyni Burmistrza Ewy Całus, która gratulowała im oraz życzyła samych sukcesów w trakcie rozpoczynającej się szkolnej przygody.
W szkole z gościnnymi występami zaprezentowało się Ognisko Pracy Pozaszkolnej, z występem tanecznym pod opieką Pani Jolanty Zając.

Również w innych placówkach w Gminie Wadowice świętowano Dzień Nauczyciela. Cenną inicjatywą było wspólne czytanie książek, które odbyło się w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej. Tę formę świętowania wybrano ze względu rozwój wyobraźni, języka i pamięci. Pamiętajmy, że czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces w szkole.

Wszystkim Pedagogom w Gminie Wadowice Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz ze swoją Zastępczynią składają podziękowania za codzienny trud i serce okazane młodemu pokoleniu, za poświęcenie i zaangażowanie w pracę. Życzą także aby wykonywanie zawodu nauczyciela było źródłem dumy i radości, które dodają sił do pokonywania coraz to nowych wyzwań.

Wprowadzono: 14 października 2016