Szczepimy bo myślimy-informacja Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Szczepimy bo myślimy-informacja Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej popiera Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą „Szczepimy, bo myślimy”. Autorami projektu ustawy, który otrzymaliśmy z  Dolnośląskiej Izby Lekarskiej „O zmianie ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw” są Robert Wagner i Marcin Kostka.

Mając na uwadze wzrost zachorowań na choroby zakaźne m.in. na odrę i gruźlicę, a także coraz intensywniejsze działania ruchów antyszczepionkowych, co przekłada się na rosnący odsetek nieszczepionych dzieci, środowiska lekarskie przygotowały projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. Projekt zmian w prawie, który zmierza do uzależnienia przyjęcia dziecka do żłobka i przedszkola od wykonanych szczepień obowiązkowych został przygotowany w ramach inicjatywy obywatelskiej „Szczepimy bo myślimy”.  Aby projekt mógł trafić pod obrady Sejmu musi go poprzeć 100.000 osób. W tym celu Okręgowe Izby Lekarskie na terenie całego kraju włączyły się w akcję zbierania podpisów pod projektem zmian, który powstał pod auspicjami Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Również Beskidzka Izba Lekarska aktywnie włączyła się w te działania – w najbliższy czwartek, 15 listopada, na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej w godzinach od 11 do 16 stanie namiot, w którym wolontariusze oraz młodzi lekarze członkowie Beskidzkiej Izby Lekarskiej będą zbierać podpisy pod projektem Ustawy, która następnie trafi do Sejmu. Osoby zainteresowane tematem będą mogły zasięgnąć informacji na temat szczepień. Cały czas można również składać podpisy pod projektem w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej przy ulicy Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej w godzinach jej pracy (8-16).

„Już nie raz przekonałem się o rozsądku bielszczan i mam nadzieję, że tym razem także licznie wesprą  Projekt Obywatelski, dzięki któremu nasze dzieci będą bezpieczniejsze wobec chorób zakaźnych” – mówi Klaudiusz Komor Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

W załączeniu do Informacji prasowej: Projekt Inicjatywy Obywatelskiej oraz plakat.

Kontakt dla mediów:
Klaudiusz Komor Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej,
e-mail:
kkomor@op.pl
tel. : 608 365 16

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 15 listopada 2018