Szybsze czytanie, lepsze zapamiętywanie – bezpłatne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Szybsze czytanie, lepsze zapamiętywanie – bezpłatne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Przeciętny Kowalski czyta z prędkością 200-250 słów/min. Wyobraź sobie że potrafisz czytać 5 razy szybciej? Jak wygląda twoje życie? Przede wszystkim masz więcej wolnego czasu, szybciej przyswajasz nowe informacje, a co za tym idzie osiągasz wyższe wyniki  w pracy i w szkole. Brzmi całkiem obiecująco, prawda?

Czytać potrafi dziś każdy, lecz mało kto potrafi to robić szybko i zarazem uważnie. Tymczasem zewsząd przytłacza nas lawina publikacji – gazet, książek, różnego rodzaju artykułów, raportów i doniesień. Jak więc nie utonąć w tym zalewie informacji? Jak łatwiej przyswajać wiadomości zawarte w tekście? Jak poprawić koncentrację? A przede wszystkim jak w 100% wykorzystać zdolności swojego mózgu? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas 2 edycji „czyTOmani – Wadowickiego Festiwalu Książki”.

W sobotę 12 maja zorganizowana zostanie bezpłatna lekcja pokazowa nauki szybkiego czytania, skierowana do dzieci (godz. 10:00) oraz dorosłych (godz. 11.30. ) Zajęcia dają możliwość poznania i zastosowania w praktyce różnego rodzaju ćwiczeń i technik zwiększających efektywność i szybkość czytania oraz poprawę koncentracji. Dzięki lekcji na „własnej skórze” będzie można  przekonać się o skuteczności poznanych metod oraz zapoznać się z przebiegiem tego typu kursów, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o kontynuacji szkolenia w przyszłości. A jest się nad czym się zastanawiać! Szybkie czytanie otwiera bowiem przed nami nowe możliwości i zapewnia dużo korzyści m.in.:

*          szybsze tempo nauki, także języków obcych

*          wyższe wyniki w nauce i pracy

*          lepsza pamięć i koncentracja

*          sprawniejszy intelekt

*          szybsza nauka = więcej czasu dla siebie (rekordzista Polski w szybkim czytaniu przeczytałby „Chłopów” Reymonta w 27 minut)

Lekcja pokazowa szybkiego czytania odbędzie się 12 maja 2018 r. o godz. 10:00 (dla dzieci) i 11:30 (dla dorosłych)  w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w bibliotece. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób)!!!

W ramach „czyTOmani” zaplanowano również trening pamięci i koncentracji dla dorosłych, który stanowi świetne uzupełnienie lekcji szybkiego czytania. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki pamięciowe (zakupy z „kartki” przejdą do lamusa), kreatywne metody notowania oraz ćwiczenia poprawiające pamięć i koncentrację. Zajęcia poprowadzą: Andrzej Karelus i Łukasz Brańka – organizatorzy zeszłorocznej akcji „Rozbujajmy nasz umysł”.

Trening odbędzie się 12 maja, o godz,. 10:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 823 46 18)  lub osobiście w bibliotece. Warto się spieszyć – liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób)!!!

Wprowadzono: 25 kwietnia 2018