Tak bawiły się Wadowice w ostatni weekend wakacji

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Tak bawiły się Wadowice w ostatni weekend wakacji

Cztery dni pod znakiem koncertów, warsztatów, spotkań, kina plenerowego, food trucków i mnóstwa innych atrakcji – tak wyglądał ostatni weekend sierpnia w Wadowicach.

Ten intensywny czas rozpoczął się w czwartek 24 sierpnia rozgrywkami w siatkówce plażowej i kinem plenerowym w ramach Wadowickiego Festiwalu Międzykulturowego Reggae Most na Bulwarach Skawy.

Tegoroczna, czternasta już edycja festiwalu, którego organizatorem jest Wadowickie Centrum Kultury, niejednych z pewnością zaskoczyła swoim rozmachem. Dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury pozwoliło rozwinąć skrzydła i zaplanować mnóstwo atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Na przyjezdnych czekało też pole namiotowe z zapleczem sanitarnym i prysznicami.

Kolejne dwa dni festiwalu obfitowały w liczne warsztaty i spotkania (m.in. lepienie z gliny, malowanie koszulek, biżuteria jamajska, wiklina papierowa, robienie dredów). Najmłodsi mogli spróbować sztuk cyrkowych w wiosce kuglarskiej, było strzelanie z łuku i ścianka wspinaczkowa, a dla ciekawych świata w każdym wieku spotkania podróżnicze.

Najważniejszą jednak i najbardziej wyczekiwaną częścią festiwalu były oczywiście koncerty. W piątek już od godziny 18.30 na scenie królowali Beniamin, Jafia i Tabu, którzy roztańczyli publiczność. Nie przeszkodził im nawet intensywny deszcz, który na szczęście tylko na krótko pojawił się tego wieczoru. Na finał piątkowego dnia zaśpiewał Kamil Bednarek, który swoją energią i charyzmą porwał publiczność.

Trzeci i ostatni dzień Reggae Mostu należał do BIG UP, Bas Tajpan & Bob One, a na zakończenie Festiwalu zagrał O.S.T.R.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z festiwalu w galerii poniżej.

Wprowadzono: 28 sierpnia 2017