Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do tradycyjnych, radosnych, obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Setki mieszkańców. wzięło udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie w pochodzie ulicami Wadowic.  

1 1024x684 - Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 Mszą Świętą za Ojczyznę, która została odprawiona w Kościele pw. Św. Piotra w Wadowicach. Po Mszy poczty sztandarowe uformowały pochód i wspólnie przemaszerowały pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, by przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Chocznia złożyć kwiaty i oddać hołd walczącym za Ojczyznę. Pod pomnikiem „dwunastaków” do zebranych mieszkańców przemawiali: burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz posłowie: Filip Kaczyński i Marek Polak.

– Serce się raduje widząc, ile dzieci i młodzieży – pomimo dnia wolnego od pracy i szkoły – wzięło udział w dzisiejszych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w Wadowicach. Cieszę się, że po dwóch latach przerwy znów mogliśmy wspólnie przemaszerować ulicami Wadowic, pomodlić się w intencji Ojczyzny, zaśpiewać patriotyczne pieśni i wspólnie oddać hołd wszystkim tym, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

 

Wprowadzono: 12 listopada 2021

-