Tak obchodziliśmy Wojewódzki Dzień Strażaka

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Tak obchodziliśmy Wojewódzki Dzień Strażaka

Na co dzień, często w strugach deszczu czy kłębach dymu, biorą udział w trudnych akcjach ratowniczych, ryzykując dla nas życie i zdrowie. W piątek (17.05) mogliśmy ich zobaczyć w innej odsłonie, jak w pięknych mundurach odbierają nagrody za swoją pracę. Wadowice po raz pierwszy w historii były gospodarzem Wojewódzkiego Dnia Strażaka. Do naszego miasta przyjechali strażacy z całej Małopolski oraz wielu przedstawicieli rządowych, m.in. wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz małopolski kurator oświaty Barbara Nowak.

Uroczystość miała tym bardziej podniosły charakter, że przypadła w roku 40 rocznicy pierwszej podróży apostolskiej papieża Jana Pawła II do Polski, a odbyła się w miejscu narodzin Papieża Polaka. Sygnałem do rozpoczęcia uroczystości był tradycyjnie odegrany hejnał mariacki. Na trąbce zagrał st. ogn. Piotr Stopa, funkcjonariusz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wadowicach a jednocześnie dh. OSP w Kleczy.

Kompanią Honorową na uroczystości była Małopolska Kompania Honorowa Państwowej Straży Pożarnej złożona ze strażaków pełniących służbę w jednostkach organizacyjnych PSP w Małopolsce. Kompanię towarzyszącą wystawiła Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleczy. Kapelmistrzem orkiestry jest dh Jarosław Mitoraj. Orkiestra poprowadziła defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych, która była zwieńczeniem piątkowej uroczystości.

PONIŻEJ LISTA NAGRODZONYCH:

Wprowadzono: 20 maja 2019