Tak prezentują się zmodernizowane drogi w Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Tak prezentują się zmodernizowane drogi w Gminie Wadowice

Zakończył się pierwszy etap modernizacji dróg wiejskich w Gminie Wadowice. Na dziewięciu odcinkach w Babicy, Choczni, Kleczy, Wysokiej i Stanisławiu położono łącznie ponad 2 kilometry nowego asfaltu, a to dopiero początek. To może być rekordowy rok remontów na drogach!

Fot. Chocznia – ul. Zarąbki

To będzie dobry rok na drogach – zapowiadał na początku roku, zaraz po uchwaleniu budżetu 2019 burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Przypomnijmy, że w styczniu br. Rada Miejska poparła poprawki burmistrza i podwoiła środki finansowe na modernizację zaniedbanych w ostatnich latach dróg wiejskich, przeznaczając na ten cel okrągły milion złotych. Dzięki tej decyzji uda się w tym roku wyremontować ponad 20 odcinków nawierzchni bitumicznych.

Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma PRDM Wadowice z Barwałdu Dolnego, która pod koniec maja podpisała umowę i od razu zabrała się do pracy. Wcześniej Bartosz Kaliński spotkał się z radnymi gminnymi oraz sołtysami, aby wspólnie ustalić, które drogi zostaną w tym roku poddane modernizacji.

Po kilku tygodniach prac są już pierwsze efekty. Nowe odcinki asfaltu wraz z poboczami powstały w takich miejscowościach jak: Chocznia – ul. Zarąbki (350 m.) oraz Osiedle Ramendowskie (220 metrów) i łącznik ul. Głównej z Białą Drogą (150 m.); Wysoka – „Zielona – Las” (230 m.) i „Dział – Ochman” (200 m.); Babica – „Cupel – Lipka – Świetlica” (260 m.); Klecza Dolna – „Ostrawa – Las” 150 m.), Klecza Górna – „Zacisze” (290 m.), a także Stanisław Górny – „Lizarówka” (230 m.).

Tymczasem trwają remonty kilkunastu innych fragmentów dróg wiejskich. W niektórych przypadkach pozostało już tylko dosypanie poboczy.

Przypomnijmy, że w maju br. Gmina Wadowice kompleksowo przebudowała drogę Pagór w Babicy. Za kwotę 1,15 mln zł, oprócz nowego asfaltu, wybudowano tam również chodnik, przebudowano odwodnienia, zjazdy oraz zamontowano latarnie oświetleniowe.

To jednak nie wszystko. Na początku maja Urząd Marszałkowski przekazał nam 150 tys. zł dotacji na modernizację zaniedbanych dróg dojazdowych, tzw. Smołówek.  Niedługo ruszą także remonty dróg miejskich oraz budowa mostu w Górnej Choczni.

CHOCZNIA

– ul. Zarąbki

– Osiedle Ramendowskie

– Łącznik ul. Głównej z Białą Drogą

WYSOKA

– „Zielona – Las”

– „Dział – Ochman”

BABICA

– „Cupel – Lipka – Świetlica”

Klecza Dolna

– „Ostrawa – Las”

Klecza Górna

– „Zacisze” (290 m.)

Stanisław Górny

– „Lizarówka” (230 m.).

Wprowadzono: 15 lipca 2019