Tak się trafia przez żołądek do serca!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Tak się trafia przez żołądek do serca!

Takiego lokalu jeszcze w Wadowicach nie było. Nieprzypadkowo w dniu walentynek (14.02) na placu Bohaterów Getta otwarto nowy sklep – Smaki Regionów, oferujący potrawy regionalne, wyprodukowane własnoręcznie przez lokalnych producentów.

Sklep powstał przy współpracy trzech Lokalnych Grup Działania: LGD Wadoviana, Stowarzyszenie Dolina Karpia oraz LGD Gościniec 4 Żywiołów. W uroczystym otwarciu wzięło udział wielu samorządowców z obszaru działania wspomnianych LGD, m.in. wiceprzewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego Iwona Gibas oraz burmistrzowie, wójtowie i radni z gmin objętych obszarem działania powyższych LGD.

Od teraz potrawy regionalne, wyprodukowane własnoręcznie przez lokalnych producentów z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego, można zakupić w jednym sklepie. Cieszę się, że właśnie u nas w Wadowicach, powstało takie miejsce – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Oprócz burmistrza, w uroczystości otwarcia wzięła udział m.in. przewodnicząca sejmiku małopolskiego Iwona Gibas oraz burmistrzowie, wójtowie i radni z gmin objętych obszarem działania LGD, które stworzyły „Smaki Regionów”.

Punkt sprzedaży znajduje się na placu Bohaterów Getta (kiosk nr 7). Otwarty jest od wtorku do soboty w godzinach od 8:30 do 15. Oferuje produkty regionalne, wykonywane z dużą starannością i dbałością o smak: pieczywo, pierogi, gołąbki, krokiety, zupy, ciasta i ciasteczka, przetwory owocowe i warzywne, przetwory rybne, miody, soki i syropy, smarowidła i pasztety, produkty wegańskie oraz produkty bezglutenowe. Z terenu LGD „Wadoviana” można kupić takie produkty jak: Lato w słoiku, Tradycyjna Chata, Zagroda pod Brzozami, Tłocznia Chocznia oraz WIZAN. Organizatorom gratulujemy pomysłu, a Państwu życzymy udanych zakupów.

Wprowadzono: 15 lutego 2019