Tak uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Tak uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Z tej okazji burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprosił do urzędu członków Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy oddziale PTTK Ziemi Wadowickiej. Okazja do świętowania była podwójna.

Spotkanie z przewodnikami odbyło się w przeddzień ich święta, w środę (20.02) na sali sesyjnej w Urzędzie Miasta. Wzięło w nim udział 15 przewodników zrzeszonych w wadowickim kole, na czele z prezes Marią Zadorą. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Burmistrz Bartosz Kaliński wręczył im okolicznościowe prezenty i złożył życzenia.

Dziękując za Wasze codzienne zaangażowanie w rozwój i promocję turystyki w naszym regionie, życzę nieprzemijającej satysfakcji z pracy, niesłabnącej pasji i zapału, wielu zadowolonych turystów, owocnych spotkań, szkoleń i wspólnych wędrówek – życzył przewodnikom Bartosz Kaliński.

W tym roku wadowickie koło obchodzi 50-lecie istnienia. Jego początki wiążą się z pierwszym kursem zorganizowanym w 1968 r. Kurs przewodników terenowych ukończyło 10 osób. 24 października 1969 roku odbyło się zebranie założycielskie Wadowickiego Koła Przewodników Terenowych. Pierwszym Prezesem została Maria Nieć. Kolejny kurs przewodników Beskidzkich i Terenowych zorganizowano w Wadowicach w 1971 r. Ukończyło go 14 osób. Wraz z zakończeniem kursu uległa zmianie nazwa na Koło Przewodników Terenowych i Beskidzkich. Kolejnymi Prezesami Koła byli od 1978 r.: Tadeusz Pochopień, Zofia Jachnicka, Stanisław Kilian, Józef Hyrkiel, Józef Gabor, Bolesław Szczurek oraz obecna Pani Prezes Maria Zadora.

Wprowadzono: 21 lutego 2019