Most zastępczy na Skawie już otwarty!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Most zastępczy na Skawie już otwarty!

Budowa mostu zastępczego na Skawie dobiegła końca. Od piątku (20.03) można już po nim jeździć. Zgodnie z zapowiedziami, od piątkowego poranku został otwarty i można już po nim jeździć. Ruch samochodów jest płynny, a budowlańcy rozpoczęli już remont starego mostu. Pełną parą idzie również budowa ronda i chodników na Wenecji.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś rano most zastępczy został otwarty! Ruch samochodów jest płynny, a budowlańcy rozpoczęli już remont starego mostu – informuje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.  

Oprócz jezdni dla samochodów, powstała również ogrodzona kładka dla pieszych. Z tymczasowej przeprawy będziemy mogli korzystać na czas remontu mostu, który zostanie zamknięty dla ruchu. Na szczęście, wybudowany objazd umożliwi ruch dwukierunkowy, tak aby w największym stopniu ograniczyć uciążliwości związane z inwestycją.

Remont starego mostu przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Po zakończeniu inwestycji konstrukcja będzie miała nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona… pod dnem rzeki Skawy.

Remont ma zakończyć się jeszcze w rym roku. Wykonawcą jest firma Remost z Czernichowa. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł.

Tymczasem pełną parą idzie także budowa ronda i chodników na Wenecji. W ostatnich dniach nastąpiła kolejna zmiana organizacji ruchu. Budowlańcy poszerzyli jezdnię i  kolorem żółtym wykonali tymczasowe oznakowanie poziome, a dla pieszych wyznaczyli specjalne ogrodzone strefy, tak aby spokojnie i bezpiecznie kontynuować prace.

Budowa ronda również ma zakończyć się jeszcze w rym roku. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A., która za zrealizowanie inwestycji otrzyma blisko 5,7 mln zł. Obie inwestycje realizowane są przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przy ścisłej współpracy z Gminą Wadowice.

 

 

Wprowadzono: 20 marca 2020