Tak wyglądał start Tour de Pologne w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Tak wyglądał start Tour de Pologne w Wadowicach!

Z 15 minutowym opóźnieniem, o 11:30 z wadowickiego Rynku wystartowali kolarze trzeciego, papieskiego etapu Tour de Pologne. Sygnał do startu dał kardynał Stanisław Dziwisz. Zobaczcie zdjęcia i filmy!  

Na starcie w Wadowicach nie zabrakło oczywiście również m.in. dyrektora wyścigu Czesława Langa, który  przed początkiem wyścigu zdążył nawet zjeść papieską kremówkę, a później wspólnie z kardynałem oraz burmistrzem Bartoszem Kalińskim otwarli papieski etap.

Kolarze wystartowali z wadowickiego rynku o godzinie 11:30. Najpierw, ku uciesze wadowiczan zrobili honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską i powrócili na plac Jana Pawła II, aby pożegnać się z kibicami.

Fani kolarstwa mogli z bliska zobaczyć takie gwiazdy, jak m.in. Tim Wellens, Richard Carapaz, mistrz świata Mads Pedersen, czy nasz Rafał Majka.  

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się dopiero po 2,7 kilometra na Łazówce. Uczestnicy wyścigu pojechali w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, finisz zorganizowano w Bielsku-Białej. To wyczerpujący etap, nie tylko ze względu długość – ponad 200 kilometrów, trasę przed góry – m.in. przez Kocierz, ale również ze względu na pogodę. W trakcie startu w Wadowicach, temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Wprowadzono: 7 sierpnia 2020