Takie akcje mają sens! Odłóż telefon i żyj

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Takie akcje mają sens! Odłóż telefon i żyj

Odłóż telefon i żyj! Takie napisy pojawiły się przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół podstawowych w Wadowicach. Namalowano je tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, kiedy znacznie wzrósł ruch pieszych. 

4 - Takie akcje mają sens! Odłóż telefon i żyj

Napisy zostały wykonane przy czterech przejściach dla pieszych, po obu stronach jezdni. Nowe oznakowane przejścia dla pieszych można znaleźć na:

  • ul. Wojtyłów (pomiędzy schodami a Placem Solidarności)
  • ul. Sienkiewicza przy Szkole Podstawowej Nr 2
  • ul. Słowackiego przy Szkole Podstawowej Nr 4
  • Alei Matki Bożej Fatimskiej, przy Kościele św. Piotra

Niestety coraz większa liczba osób, przede wszystkim młodzież korzysta z telefonów komórkowych podczas przemieszczania się czy przechodzenia przez jezdnię, co jest dla nich szczególnie niebezpieczne! Akcja „Odłóż telefon i żyj” mocno podkreśla problem i zwraca uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Zdecydowaliśmy się zadbać o bezpieczeństwo pieszych nie tylko poprzez budowanie chodników, ale też w taki niekonwencjonalny sposób, żeby zwrócić im uwagę, że oni mogą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo zwiększając uwagę na przejściach dla pieszych – komentuje Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Jest nam miło kiedy wychodzicie ze swoimi inicjatywami i pomysłami, aby udoskonalać naszą społeczność. Bo przecież miasto tworzą ludzie. Bardzo dziękujemy za podrzucenie pomysłu przez strażaka OSP WadowiceFilipa Kosarskiego. Warto inwestować w takie pomysły, które niewielkim kosztem zwracają uwagę na ogromny problem!

 
 

Jeśli będzie taka potrzeba, podobne napisy pojawią się również na innych przejściach dla pieszych. Zachęcamy Was również do dzielenia się swoimi przemyśleniami, jeśli macie jakieś pomysły na podobne akcje – piszcie!

Wprowadzono: 12 września 2023