Te Panie już wiedzą jak się bronić

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Te Panie już wiedzą jak się bronić

Kurs Samoobrony dla Kobiet został zorganizowany we współpracy Urzędu Miejskiego w Wadowicach z Kyoshi Rafałem Czaplą – instruktorem Wadowickiego Klubu Sportowego Seido Karate „Shiro Sagi Dojo”.

Podczas szkolenia  panie uczyły się, jakie są markery zagrożenia, jak je właściwie interpretować i oceniać sytuację. Przyswajały sobie podstawowe kombinacje z zakresu ataku z wyprzedzenia, obrony przed chwytami i obrony w parterze. Szczególnie podobał się blok z zakresu użycia przedmiotów użytku codziennego w obronie: było więc zastosowanie kluczy, długopisu, telefonu itp.

„Niezmiernie jestem dumny z naszych pań, gdyż przedział wiekowy mieliśmy bardzo duży. Mimo to, wszystkie nasze uczestniczki dawały z siebie wszystko na zajęciach i mimo początkowego strachu przed kontaktem fizycznym, robiły bardzo duże postępy. Serdecznie gratuluję wszystkim paniom pracy, zapału i efektów i mam nadzieję, że nigdy nie znajdą się w sytuacji, o których mówiliśmy na szkoleniu” – mówi Rafał Czapla.

Podczas kursu odbyła się prelekcja z psychologiem na temat traumy po napadzie oraz jak radzić sobie z przemocą domową. Dzięki uprzejmości Policji, kursantki dowiedziały się o aspektach prawnych obrony koniecznej i przysługujących im prawach.

Zainteresowanie kursem było duże na tyle duże, że już myślimy o trzeciej edycji.

Wprowadzono: 6 listopada 2019