Tegoroczny Rodzinny Rajd Rowerowy już za nami!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Tegoroczny Rodzinny Rajd Rowerowy już za nami!

W minioną niedzielę 27 sierpnia przy pięknej aurze 90 osób brało udział w rodzinnym rajdzie rowerowym organizowanym przez Wydział Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Peleton wystartował z Placu Jana Pawła II. Trasa rajdu prowadziła przez miejscowości: Wadowice – Tomice – Jaroszowice – Mucharz – Jaroszowice – Wadowice.

W tym roku tematem przewodnim naszej rowerowej wycieczki była rzeka Skawa i jej walory naturalne. Na uczestników rajdu czekała nie byle jaka atrakcja – zwiedzenie Zapory w Świnnej Porębie.

Trasa wiodła wzdłuż rzeki Skawy, między innymi wśród okolicznych stawów o średniowiecznej genezie, przez stok Jaroszowickiej Góry w kierunku Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie. Na terenie obiektu przewodnik opowiadał o historii budowy zbiornika, ciekawostki techniczne oraz oprowadził uczestników po czole zapory skąd widać m.in. grodzie, przez które dokonuje się zrzutu wody, elektrownię wodną czy ośrodek zarybieniowy.

Rodzinna atmosfera rajdu sprzyjała wspólnemu pieczeniu kiełbasek przy Centrum Kultury w Jaroszowicach-Zbywaczówce. Uczestnicy rajdu chętnie wzięli też udział w zabawie konkursowej z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzającej wiedzę o walorach przyrodniczych i historii Ziemi Wadowickiej.

Spośród wszystkich uczestników wylosowano nagrodę główną – profesjonalny plecak turystyczny o pojemności 65 litrów.

Rajd zakończył się ok. godz. 15.00 na placu Jana Pawła II.

Bardzo dziękujemy za liczny udział i już dziś zapraszamy wszystkich za rok!

Zachęcamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji (dostępna po kliknięciu w symbol Facebooka poniżej)

Wprowadzono: 28 sierpnia 2017