Ten weekend przejdzie do historii Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Ten weekend przejdzie do historii Wadowic

Wadowice po raz pierwszy były gospodarzem imprezy takiej rangi i patrząc na to, co działo się przez ostatni weekend na Rynku, można powiedzieć, że zdaliśmy egzamin! Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Trialu przyciągnęły tysiące kibiców, którzy byli świadkami pasjonującej rywalizacji ponad 150 kolarzy. Najważniejsze tytuły poleciały do Hiszpanii i Japonii.

Przez trzy dni mogliśmy poczuć się prawie jak na Olimpiadzie. Na trialowej arenie oglądaliśmy zapierające dech w piersiach popisy kolarzy z całego świata, którzy często na granicy ryzyka pokonywali coraz to trudniejsze przeszkody. Organizatorzy zadbali również o olimpijskie otwarcie i zamknięcie mistrzostw.

Na rozpoczęcie przygotowano niezwykłą prezentację wszystkich szesnastu reprezentacji, a na zakończenie piękną dekoracją medalową, podczas której najlepsi mogli posłuchać hymnów państwowych. A te, co ciekawe, zagrały tylko dla dwóch krajów, które zdominowały całą konkurencję. W siedmiu kategoriach  aż pięciokrotnie triumfowali Hiszpanie, a dwukrotnie Japończycy. Pełne wyniki TUTAJ

Polacy także zdobyli medale. W najmłodszej kategorii wiekowej brąz wywalczył 10-letni Adam Szlaga, a poza konkurencją złoty medal od UCI Trials (Międzynarodowa Federacja Kolarstwa) otrzymała… ekipa Kramarczyk Team, za fantastycznie zorganizowaną imprezę.

– Szefowie UCI po każdej imprezie przyznają medale za poziom organizacyjny, rzadko złoty. My otrzymaliśmy ten najcenniejszy, co jest dla nas wielkim powodem do dumy. To wspólny medal Kramarczyk Team oraz Gminy Wadowice, której bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji – mówi prezes Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

Medale i puchary dla najlepszych kolarzy wręczali: wicemarszałek Tomasz Urynowicz, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radny wojewódzki Filip Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz oraz Andrzej Kramarczyk.

– To były niesamowite trzy dni z ogromną dawką sportowej rywalizacji, która przyciągnęła tysiące kibiców i zawodników z całego świata. Wadowice zasługują na imprezy takiej rangi i z pewnością to nie jest nasze ostatnie słowo. Wielkie gratulacje dla całej ekipy Kramarczyk Team, za świetną organizację zawodów – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

W Mistrzostwach Świata w Wadowicach wzięło udział łącznie 158 zawodników z 16 krajów. Największą grupę stanowili Hiszpanie – 32 kolarzy, a najmniejszą Andora – jeden uczestnik. Byli również zawodnicy z: JaponiiCzechWielkiej Brytanii, Belgii, FrancjiSłowacjiNiemiecSzwajcarii, FinlandiiWłochŁotwySzwecji oraz oczywiście z Polski.

Organizatorem Mistrzostw był klub Kramarczyk Team, a współorganizatorem Gmina Wadowice. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Małopolski – Witolda Kozłowskiego, burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego oraz  starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa.

Wprowadzono: 12 sierpnia 2019