To był piękny i wzruszający koncert

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / To był piękny i wzruszający koncert

14 października o godzinie 19.00 na Placu Jana Pawła II uczciliśmy jubileusz 40. lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uroczystym koncertem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod przewodnictwem Maestro Przemysława Piotra Pasternaka. W koncercie wystąpiła zjawiskowa Beata Kozidrak.

Punktualnie o godzinie 19.00 na wielkiej scenie rozpoczęło się wspaniałe widowisko – wielki koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej zorganizowany przez Gminę Wadowice.  Na Wielkiej scenie wystąpił pięćdziesięcioosobowy Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który perfekcyjnie zgrał się z muzyką graną na żywo przez orkiestrę pod przewodnictwem maestro Przemysława Pasternaka. Po kilku piosenkach na scenie pojawiła się królowa polskiej estrady, której nie trzeba nikomu przedstawiać –  Beata Kozidrak, która wykonała swoje największe utwory i rozgrzała licznie przybyłych mieszkańców i gości zgromadzonych na Placu Jana Pawła II.

Swoimi występami mieszkańców zachwycili również wspaniali wokaliści:
Zosia Nowakowska
Hanna Okońska
Marta Moszczyńska
Michał Gashoo Gasz
Filip Lato
Szymon Grzybacz

Wydarzenie prowadzili: Mister Polski Jakub Kucner oraz Karolina Zagodżoń. Warto wrócić pamięcią do czasu, w którym Karol Wojtyła został ogłoszony głową Kościoła. 16 października 1978 roku o godzinie 18.18 wierni zgromadzeni na Placu św. Piotra w Watykanie zobaczyli unoszący się biały dym, symbolizujący wybór nowego papieża. Mało kto spodziewał się, że wybrany zostanie Polak – Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. To właśnie na cześć tego wydarzenia Gmina Wadowice wraz z burmistrzem Dr Mateuszem Klinowskim zorganizowała ten wspaniały koncert.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu !

Wprowadzono: 15 października 2018