To był wspaniały Dzień Dziecka

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / To był wspaniały Dzień Dziecka

Takiego wesołego gwaru, okrzyków radości i beztroskiej zabawy na placu Jana Pawła II nie było już dawno. W gorący piątek 1 czerwca 2018 roku centrum Wadowic zostało opanowane przez dzieci, które hucznie świętowały swój dzień. Urząd Miejski w Wadowicach wraz z Wadowickim Centrum Kultury oraz licznymi partnerami zadbali o to, by w tym dniu nie zabrakło atrakcji dla nikogo.

Wadowicki Dzień Dziecka rozpoczął się o godzinie 10:00. Od samego początku sporo się działo: swoje magiczne sztuczki prezentował iluzjonista Adrian Mikołaj, do tańca w rytmie hip hop zapraszał Mikołaj Strzyż – finalista 8 edycji You Can Dance i Ela Twardzik – instruktorka zumby. Wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy i wielkie dmuchańce od niezawodnych harcerzy. Nad wszystkim ze sceny czuwał i zachęcał do zabawy konferansjer, finalista X Factor – Sebastian Chmiel.

Mimo prawdziwie upalnej pogody, która jednak dawała się we znaki, chętnych do zabawy przybywało z godziny na godzinę. Nad głowami wszystkich górowały szczudlarki, puszczające w świat wielkie mydlane bańki. Sporo czasu  trzeba było spędzić w kolejce do fotobudki i dmuchanego tunelu, natomiast przy stoisku Wadowickiej Biblioteki Publicznej oprócz ciekawych zajęć plastycznych, można było także stać się jej czytelnikiem! Na chętnych czekały gotowe karty do zapisu do biblioteki.

Swoje talenty zaprezentowali także młodzi aktorzy z Teatru Na Dłoni, którzy przedstawili fragmenty musicalu „Zwycięzcy”. Dla trochę starszej młodzieży, swój ogródek przygotowała Młodzieżowa Rada Miejska, w którym przeprowadzane były konsultacje i rozmowy z młodymi osobami, chcącymi mieć czynny i aktywny wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście.

Dzień dziecka zakończył się o godzinie 18.00. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniale spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy dla małych i dużych, o których więcej informacji pojawi się już wkrótce !

Wprowadzono: 1 czerwca 2018