To była prawdziwa muzyczna uczta – za nami 7. edycja Młyn Jazz Festival Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / To była prawdziwa muzyczna uczta – za nami 7. edycja Młyn Jazz Festival Wadowice

W sobotę 8 lipca koncertem genialnego Johna Scofielda zakończyła się tegoroczna edycja Młyn Jazz Festival Wadowice. To były trzy dni niezapomnianych muzycznych doznań na najwyższym światowym poziomie.

Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Hotel Młyn Jacka, przy współudziale Wadowickiego Centrum Kultury, Fundacji Pozytywnie Nakręceni Kulturą i Fundacji Pełni Kultury. Projekt zorganizowany został przy wsparciu finansowym Gminy Wadowice a patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Młyn Jazz Festival Wadowice z roku na rok zyskuje coraz większy rozgłos i prestiż. Kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby, że w Wadowicach będzie można usłyszeć i zobaczyć na żywo takie sławy i legendy muzyki jazzowej jak Herbie Hancock, Dianne Reeves, Chris Botti, The Brand New Heavies czy wspomniany John Scofield? Tymczasem organizatorzy nie spoczywają na laurach i co roku wysoko stawiają sobie poprzeczkę.

Pierwszy dzień VII Młyn Jazz Festival Wadowice należał do Herbiego Hancocka, który wraz z zespołem w składzie: Vinnie Colaiuta, James Genus, Lionel Loueke, Terrace Martin dał wyjątkowy ponad dwugodzinny występ. Genialny prawie 80-letni pianista i kompozytor królował na scenie, zarażając swoją niesamowitą pasją i energią potwierdzając, że młodość to stan ducha. Po nim na scenie zaprezentowali się Marta Król & Paweł Tomaszewski Group z repertuarem z albumu Tribute To The Police, na który składają się znane wszystkim utwory Stinga i The Police ujęte w nowe brzmienia i aranżacje.

Na długo w pamięci gości Festiwalu pozostanie piątkowy koncert Chrisa Bottiego. Genialny trębacz wraz ze swoimi wspaniałymi muzykami wystąpił na zakończenie drugiego dnia imprezy. Prawdziwą niespodzianką było, gdy w pewnym momencie Botti znikł ze sceny, aby po chwili pojawić się wśród fanów przed nią i stojąc pośród tłumu zagrał cały następny utwór. W piątkowy wieczór wystąpili też Stanisław Sojka & Wojciech Karolak Trio oraz Dianne Reeves.

Trzeci i ostatni dzień koncertów rozpoczął się burzą i oberwaniem chmury. Na szczęście pogoda szybko się poprawiła i Festiwal mógł trwać już bez przeszkód. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Maria Sadowska, która po raz ostatni zaprezentowała materiał z projektu „Jazz na ulicach”. Po niej na scenie pojawiło się The Brand New Heavies, a na zakończenie trzydniowej jazzowej fiesty wystąpił John Scofield.

Dziękujemy i gratulujemy organizatorom fantastycznej imprezy i już czekamy na 8. edycję Młyn Jazz Festival Wadowice!

Wprowadzono: 10 lipca 2017