To prawdziwa gratka dla fanów muzyki – przed nami Młyn Jazz Festival Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / To prawdziwa gratka dla fanów muzyki – przed nami Młyn Jazz Festival Wadowice

Wielu z niecierpliwością wypatruje daty, gdy w murach Młynu Jacka Hotel & Spa znów zabrzmi muzyka jazzowa na najwyższym światowym poziomie. Przed nami VII edycja Młyn Jazz Festivalu Wadowice – wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych letnich imprez  muzycznych nie tylko naszego regionu. Tegoroczny projekt powstaje przy wsparciu finansowym Gminy Wadowice, a Patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Organizatorzy – Młyn Jacka Hotel & Spa, Wadowickie Centrum Kultury i Fundacja Pozytywnie Nakręceni Kulturą, jak co roku zadbali o bogaty program i zaprosili gwiazdy z najwyższej półki. Do tej pory, w poprzednich edycjach festiwalu wystąpili m.in: Basia Trzetrzelewska, Urszula Dudziak, Candy Dulfer, Leszek Możdzer, Michał Urbaniak, Bernard Maseli, Mika Urbaniak, Beata Przybytek, Adam Bałdych, Richard Bona, Anna Maria Jopek, Włodek Pawlik, Aga Zaryan, Incognito i wiele innych postaci polskiej i zagranicznej sceny jazzowej.

Tegoroczny trzydniowy Festiwal rozpocznie się w czwartkowy wieczór 6 lipca 2017 r. o godzinie 20.00 koncertem Herbie Hancock z zespołem:  Vinnie Colaiuta, James Genus, Lionel Loueke i Terrace Martin. Po nich zaprezentują się Marta Król & Paweł Tomaszewski Group z repertuarem z albumu Tribute To The Police.

Piątek (7 lipca) będzie należał do Stanisława Soyki & Wojciecha Karolaka Trio, po nich wystąpi Dianne Reeves i Chris Botti. Start koncertu o godzinie 18.00.

Na zakończenie Festiwalu w sobotę (8 lipca), również o godzinie 18.00, będzie można usłyszeć Marię Sadowską w projekcie „Jazz na ulicach”, następnie The Brand New Heavies i John Scofield Uberjam Band (Andy Hess, Avi Bortnick, Dennis Chambers).

Tej muzycznej uczty nie można przegapić. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia TUTAJ.

Wprowadzono: 20 czerwca 2017