TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Mijające dni przybliżają nas do upragnionego weekendu! Pogoda nie powinna sprawiać psikusów, a więc tradycyjnie – jak zawsze w czwartek, publikujemy zestawienie TOP 3 i zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzenia tego czasu!

1. „Ludzie z cukru” – spotkanie z Bogusławem Sabudą  (piątek)

Sabuda plakat

W najbliższy piątek ‘trzynastego’ o godzinie 18:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, połączone z promocją debiutanckiej książki „Ludzie z cukru”.

Bogusław Sabuda, autor młodego pokolenia, na co dzień policjant, na spotkanie autorskie zaprasza wspólnie z wydawnictwem Novae Res. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć prace rysownika Sławomira Kościelnego i widziany przez niego świat książki, który zobrazował.

„Ludzie z cukru” to historia z gatunku science fiction, osadzona w futurystycznym świecie. Bohater w tajemniczy sposób trafia do przyszłości, gdzie wszystko ograniczone jest do niezbędnego minimum. Ludzie nie muszą spać – dzięki temu mogą pracować więcej i są wydajniejsi. Mieszkają w nieskazitelnie czystych mieszkaniach, a ich codzienność usprawniają nowe technologie i wynalazki. Bohater, nie godząc się na nową codzienność, usiłuje rozwikłać zagadkę swojej podróży w czasie i wrócić do dawnego życia.

2. Europejski Dzień Kina Artystycznego  (niedziela)

Europejski Dzień Kina Artystycznego

Kino Centrum zaprasza 15 października o godzinie 19:00 na pokaz w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego filmu pt. „Twój Vincent” – sala kinowa WCK, godzina 19:00. Przed pokazem gościć będziemy Joannę Łuniewicz – filmoznawczynię, która wprowadzi nas w klimat filmu.

Opis filmu:
Francja, lato 1891 r. Armand Roulin, lekkomyślny młody człowiek, dostaje od ojca, listonosza Josepha Roulina list, który ma dostarczyć do Paryża. List ma przekazać Theo, bratu Vincenta van Gogha, przyjaciela ojca, który właśnie popełnił samobójstwo. Armand nie jest zachwycony zadaniem, ale wyrusza w drogę. Poszukując Theo dowiaduje się, że zmarł niedługo po Vincencie, najwyraźniej zdruzgotany informacją o śmierci starszego brata. Po wysłuchaniu historii życia i przebiegu kariery Vincenta, Armand postanawia zbadać, czemu van Gogh wybrał moment największej chwały, aby odebrać sobie życie. Kieruje się do Auvers, gdzie malarz spędził dwa ostatnie miesiące życia, szuka odpowiedzi u ekscentrycznego doktora Gachet oraz miejscowych, którzy znali malarza. Z każdą rozmową ma jednak coraz więcej wątpliwości. Znana od lat wersja o samobójstwie artysty, przestaje być oczywista.

3. Dzień Papieski – koncert Capelli Cracoviensis  (niedziela)

Capella

Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza na wspólne świętowanie 39. rocznicy Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach o godzinie 18:00 odbędzie się niezwykły koncert Capelli Cracoviensis  „Bach: Motety”.

W programie:
Jesu meine Freude BWV 227
Komm Jesu komm BWV 229
Suita na wiolonczelę solo G-dur BWV 1007
Fürchte dich nicht, ich bin bei dir BWV 228

Magdalena Łukawska, Antonina Ruda sopran
Dorota Dwojak-Tlałka, Helena Poczykowska alt
Szczepan Kosior, Karol Kusz tenor
Marek Opaska, Sebastian Szumski bas

CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach

Konrad Górka wiolonczela
Jan Tomasz Adamus organy / dyrygent

Początek koncertu o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 12 października 2017